Kaip nutildyti protą

Klausimas: Turiu klausimą mokytojams. Koks būtų efektyvus būdas įveikti perdėtą mąstymą, o kartais ir nenutylantį čiauškėjimą prote? Suprantu, jog turiu priimti šią atskirąją savastį kaip neturinčią reikšmės ir priimti save tokį, koks dabar esu. Tačiau kaip galėčiau efektyviau atitraukti nuo to savo dėmesį, nes tai vis dar atima iš manęs energiją?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Gautama Budos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2022 m. vebinare „Demokratija ir Kristiškumas“.

Yra daug veiksnių, sukeliančių šį proto čiauškėjimą, daugelio budistų vadinamą „beždžionėlės protu“, kuris nuolatos galvoja, nuolatos kalba, nuolatos analizuoja, nuolatos įsitraukia į tą ar aną, norėdamas įtraukti jūsų dėmesį į šį niekada nesibaigiantį procesą. Vienas iš šių veiksnių iš tiesų gali būti projekcijos, ateinančios iš astralinėje arba mentalinėje karalijose egzistuojančių jėgų, ir šios jėgos tiesiog mėgina išmušti jus iš pusiausvyros, kad galėtų paimti jūsų energiją. Projekcija taip pat gali ateiti iš kolektyvinės sąmonės. Šiuo atveju turėtumėte naudotis savo apsaugos prašymais, paprašydami Arkangelo Mykolo užsklęsti jūsų aurą, o taip pat paprašydami Astrėjos išlaisvinti jus nuo šių tamsos jėgų.

Jūs taip pat, žinoma, turėtumėte naudotis mūsų įrankiais šioms įvairioms atskirosioms savastims arba šiems reakciniams šablonams gydyti. Pavyzdžiui, galite matyti, kad daug žmonių patiria tam tikrą konfliktą arba nesutarimą su kitu žmogumi. Ir tai tuomet tampa įrankiu jų protui vėl ir vėl eiti per šią situaciją ir ją analizuoti, ir jūs esate į tai įtraukiami. Negalite nustoti apie tai galvoti, norėdami ištaisyti situaciją savo prote, kurios negalite pakeisti fiziniame lygmenyje. Turite suvokti, kad tai ateina iš tam tikrų atskirųjų savasčių, kadangi turite prisirišimą prie situacijos, prie rezultato, arba turite savastį, kuri nenori atleisti kitam žmogui. Vėlgi, atleisdami kitam žmogui, jūs iš tiesų išlaisvinate save. Tad ar norite būti laisvi? Gali būti daug šių atskirųjų savasčių, kurios sukelia šį nuolatinį čiauškėjimą prote.

Ir galiausiai, nėra jokio kito būdo, kaip tik jas pamatyti, išrišti jas ir tiesiog tai paleisti, kuomet staiga visi tie dalykai, į kuriuos paprastai jūsų protas sugebėdavo jus įtraukti, įtraukti jūsų dėmesį, nebeatrodo jums svarbūs. Jūs tiesiog galite į tai pažvelgti ir tarti: „Na ir kas. Tai nėra svarbu.“

Tačiau net jeigu išrišite daug savasčių, turite pripažinti, kad gyvenate labai tankioje planetoje, kuri yra labai chaotiška, ji turi labai chaotišką kolektyvinę sąmonę, ir čia egzistuoja daug chaotiškų energijų. Gali būti sunku neleisti savo protui kai ką iš to pagauti. Ir jūs turite ne tik atskirąją savastį, kaip mes paprastai tai paaiškiname, bet galbūt galėtume sakyti ir didesnę atskirąją savastį, kuriai iš tiesų yra pavesta įdarbinti jūsų protą. Ir ši savastis tiesiog visada mąstys, vertins, analizuos.

Šis pasiuntinys jau prieš daugelį metų suvokė, kad turi problemas sprendžiančią savastį, kuri nori spręsti problemas. O jeigu ji neturi problemos, kurią galėtų spręsti, tuomet ji susikuria problemą. Gali būti sunku išvengti, kad jūsų protas būtų aktyvus, nuolatos mąstantis apie tą ar aną. Yra dzenbudistų vienuolių, kurie praleido ištisus dešimtmečius medituodami, kontempliuodami, ir jiems vis tiek yra sunku nutildyti protą. Daugelis netgi sako, kad nėra svarbu nutildyti protą, jei tik koncentruojatės į kažką už proto ribų, kas būtų, kaip mes tai vadiname, jūsų AŠ ESU Esatis, dvasinė karalija arba jūsų dvasinis augimas.

Tačiau duosiu jums praktinį įrankį, kuris gali būti naudingas. Galite pastebėti, kad jeigu stebėsite savo protą, į protą ateina mintis. Ir egzistuoja sekundės dalis, per kurią iš tiesų galite nuspręsti: „Ar turėčiau sekti šia mintimi, turėčiau mąstyti šią mintį ar ne?“ Dauguma žmonių to nesuvokia. Bet jeigu nukreipsite į tai savo dėmesį, galėsite pasiekti tašką, kuomet įsisąmoninsite, kad egzistuoja šis trumpas laiko intervalas, kuomet mintis pas jus ateina arba iš išorės, arba iš paties proto, tačiau Sąmoningasis AŠ, jūsų sąmoningas suvokimas turi tą trumpą intervalą nuspręsti: „Ar aš seksiu tai ar ne?“

Užuot nusprendę: „Aš seksiu paskui šią mintį“, jūs tiesiog įsisąmoninate mintį, net jeigu ji jau prasidėjo ir jau kurį laiką vystėsi, ir tuomet mentališkai tariate: „Aš palieku – palieku mintį.“ Jūs iš esmės signalizuojate, kad tai jums nėra svarbu, jūs į tai neįsitrauksite, jūs neskirsite tam nei savo dėmesio, nei energijos, jūs tiesiog tai atiduosite, jūs tai paleisite. Tai nėra svarbu. Tai neturi jokios reikšmės. Jeigu nepaliausite to daryti, galėsite pasiekti tam tikrą sėkmę.

Kiekvieną kartą, kai jums ateina mintis, – jūs tai netgi galite daryti gulėdami, mėgindami vakare užmigti – tiesiog pastoviai mentališkai sakote: „Palieku; palieku; palieku.“ Na ir dabar, po kurio laiko, jums gali ateiti mintis, kuri staiga pagauna jūsų dėmesį. Ir ji kurį laiką teka. Bet tuomet, kai jūs ją suvokiate, ir vėl tariate: „Palieku; palieku“. Nesakau, kad tai veiks žmonėms, kurie nedarė kitų mano rekomenduotų dalykų. Tačiau tai iš tiesų gali suveikti tiems, kurie jau yra pasiekę didesnį savo keturių žemesniųjų kūnų švarumą ir tyrumą.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2022 Kim Michaels