Intelektualus senovinių dvasinių koncepcijų supratimas

Klausimas: Norėčiau paklausti Gautamos Budos. Mokei savo mokinius apie Nirvaną ir Arhatą, kai buvai įsikūnijęs Žemėje. Tomis dienomis, kokia buvo šių mokymų koncepcija? Ir ar tiesa, kad mokei Vipasanos ir ramybės kaip budistinės praktikos, vedančios į Nirvaną?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Gautamos Budos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 m. vebinare „Būkite atviromis durimis Žemės planetai“.

Tai yra tiesa, kad mokiau daug įvairių mokymų. Kai kurie šių mokymų tapo Vipasana, kiti tapo kitais dvasiniais mokymais ar budistinėmis praktikomis. Aš taip pat, žinoma, mokiau Nirvanos, nušvitimo ir kitų koncepcijų. Jums čia yra svarbu suprasti, kad šis klausimas, kurį užduodi, yra užduodamas iš mentalinio lygmens. Jūs siekiate mentališkai suprasti, kaip žmonės patyrė šias koncepcijas prieš 2500 metų.

Visų pirma, to padaryti yra neįmanoma, kadangi kolektyvinė Žemės sąmonė per tuos 2500 metų buvo pakelta aukštyn. Ir jūs niekaip negalite iš tiesų suvokti, pagal savo šiandien turimą patyrimą, negalite intelektualiai suvokti, kaip žmonės tuo metu žiūrėjo į tas koncepcijas. Be to, anais laikais žmonės nesuvokė šių koncepcijų intelektualiai. Jie išgyveno tam tikrą patyrimą. Jūs potencialiai galėtumėte išgyventi šį patyrimą, tačiau praktiškai tai yra neįmanoma, atsižvelgiant į tai, kad kolektyvinė sąmonė pajudėjo į priekį. Jūs iš tiesų negalite suprasti, kaip žmonės anais laikais žiūrėjo į gyvenimą.

Ir kokia būtų prasmė išgyventi tą patyrimą? Realybė yra tokia, kad žmonės anais laikais buvo daug mažiau nugrimzdę į intelektą. Ir tai nebūtinai buvo pozityvus dalykas, tačiau tai iš tiesų turėjo tam tikrų pozityvių aspektų ta prasme, kad žmonės buvo labiau linkę viską patirti, jie galėjo geriau kažką patirti, mokymą arba praktiką, neturėdami šio mentalinio sluoksnio, kurį tiek daug žmonių šiuolaikiniame pasaulyje, ypač Vakarų pasaulyje, turi šiandien.

Tad iš tiesų, svarbiausia jums dabartiniame amžiuje yra tai, kad nemėgintumėte mentališkai suprasti mokymų, ar tai būtų budistiniai mokymai, kuriuos aš perdaviau anais laikais, ar tai būtų pakylėtųjų mokytojų mokymai, perduodami šiandien. Turėtumėte siekti patirti gilesnę už mokymo slypinčią realybę. Tai nereiškia, kad neturėtumėte naudotis savo racionaliu protu tam tikram supratimui apie dvasinį kelią ir visatą susikurti, tačiau jeigu tai bus viskas, ką gausite iš mokymų, nebūsite pilnai išnaudoję viso mokymų potencialo.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels