Kaip galėčiau išsiugdyti geresnius valgymo įpročius?

Klausimas: Jaučiuosi laimingas ir patenkintas tik valgydamas nesveiką maistą. Kai valgau sveikai, jaučiu, kad kažko trūksta, kad nesu užpildytas. Kaip galėčiau išsiugdyti geresnius valgymo įpročius?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Kaip pagilinti Kristaus įžvalgumą“ 2020 metais.

Na, atsakymas iš dalies slypi pačiame klausime: „Kaip galėčiau išsiugdyti geresnius valgymo įpročius?“ Daugeliui žmonių valgymas yra įprotis. Turite tam tikrą įprotį, kurį susikūrėte, galbūt nuo vaikystės, galbūt netgi per daugelį gyvenimų. Galite susikurti įprotį, kuomet netgi fiziniame lygmenyje – jūsų kūno lygmenyje, jūsų kūnas jaučiasi patenkintas tiktai gavęs tokios rūšies maistą, prie kurio yra įpratęs. Kadangi jūsų kūnas prisitaikė prie tam tikros rūšies maisto ir virškina šį maistą, bei ima maistingąsias medžiagas iš šio maisto, kūnas gali jausti negaunantis pakankamai maistinių medžiagų, kai negauna to maisto, prie kurio yra įpratęs. Na ir dabar, žinoma, jums reikia atsižvelgti į bendras rekomendacijas, koks maistas turi jūsų kūnui reikalingas maisto medžiagas. Nesakau, kad turėtumėte valgyti maistą, neturintį pakankamai maistingųjų medžiagų.

Valgymas yra labai individualus dalykas. Kai kuriems žmonėms, pavyzdžiui, reikia daugiau baltymų nei kitiems. Ir jie, pavyzdžiui, negali gauti pakankamai šių medžiagų būdami vegetarais. Tad klausimas yra toks: „Koks yra jūsų sveiko maisto apibrėžimas? Koks yra jūsų nesveiko maisto apibrėžimas?“ Štai į ką jums reikia pažvelgti. O tuomet turite įvertinti, kad pasaulyje vyksta du su maistu ir mityba susiję dalykai. Turite šiuos sukurtus kolektyvinius padarus, kurie verčia žmones priimti valgymo įpročius, valgant tam tikras maisto rūšis. Galite rasti juos lokaliai pasaulyje, kuomet tam tikrose šalyse žmonės valgo tam tikrą maistą, ir žmonės yra įpratę valgyti tokios rūšies maistą. O tuomet kita pasaulyje egzistuojanti tendencija yra tai, kad – dėl augančio sąmoningumo visose srityse, taip pat ir mityboje – visur matote atsirandančius šiuos mitybos guru. Daugelis jų turi ambiciją užsidirbti pinigų arba tapti įžymiais, ir jie išradinėja šias kartais labai įmantrias teorijas apie tai, kaip yra geriausia valgyti. Kai kuriais atvejais, jų idėjos gali turėti tam tikrą pagrįstumą. Tačiau esmė yra tokia, kad negalite sukurti vienos vieningos teorijos apie mitybą, kuri tiktų visiems žmonėms. Turite susiderinti su savo individualiu kūnu.

Ir tendencija, kurią matote pasaulyje, ir matote ją tarp daugelio dvasingų žmonių, yra tai, kad galite surasti kažkokią sistemą ar idėją apie mitybą, ir galite nuspręsti savo išoriniu protu, o galbūt netgi pajausti intuityvų impulsą, kad būtent šios mitybos turėtumėte laikytis. Tačiau tuomet imate jos labai griežtai ir be jokių išlygų laikytis. Ir štai čia, kaip jau anksčiau sakėme, mėginate pasinaudoti idėja, kad primestumėte ją savo fiziniam kūnui. Daugelį dvasingų žmonių tai paskatino laikytis tam tikros mitybos, kuri tiesiog nepatenkina jų kūno maistingųjų medžiagų poreikio. Pavyzdžiui, daug, daug dvasingų žmonių prisivertė būti vegetarais ar netgi veganais, tačiau jų kūnai tiesiog negali gauti pakankamai maistingųjų medžiagų iš tokios mitybos. Ne tik baltymų, bet dažnai ir mineralų. Tad turite pamąstyti: ar mano kūnas kartais man nesignalizuoja, kad maistas, kurį manau privalantis valgyti, nepatenkina mano kūno poreikių.

Taip pat turite susimąstyti ir apie tai, kad jeigu esate įpratę valgyti maistą, kuris akivaizdžiai pagal įprastinius standartus yra nesveikas maistas, pavyzdžiui, šlamštmaistis, tuomet jūsų kūnas gali būti susikūręs šį įprotį jausti, kad jeigu jis, pavyzdžiui, negauna tam tikro kiekio angliavandenių, riebių maisto produktų ar kepto maisto, jis tiesiog nėra užpildytas, jis nesijaučia patenkintas. Tai netgi gali turėti emocinio lygmens komponentą, kuomet jaučiate emocinį pasitenkinimą valgydami tokios rūšies maistą. Ir štai tuomet galite save disciplinuoti nevalgydami tokio maisto ir valgydami sveikesnį maistą. Ir jums gali būti būtina tai kurį laiką daryti, kol jūsų kūnas, ir netgi jūsų emocinis kūnas atsikratys senojo įpročio ir išsiugdys naują.

Jūs, žinoma, taip pat galite pažvelgti į savo požiūrį, kurį turite į mitybą, koks yra jūsų požiūris į tam tikrą maistą, koks yra jūsų požiūris į savo kūną, ir galite pasinaudoti mūsų įrankiais, kad atskleistumėte, kokias turite su požiūriu į kūną susijusias savastis, kaip jūs bendrai žiūrite į kūną ir į mitybą apskritai. Ir tuomet galite padaryti progresą, išrišdami kai kurias iš šių savasčių, o tai reiškia, kad kartais jums nebeteks savęs versti išsiugdyti naują valgymo įprotį, tai tiesiog įvyks spontaniškai, jums paleidus šias savastis.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels