Ar galime užsiiminėti sportu be varžymosi jausmo?

Klausimas: Ar galime užsiiminėti sportu be varžymosi jausmo?

Atsakymas iš Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. konferencijoje Kazachstane.

Na, nežinau, ar esu tinkamas žmogus šiam klausimui, nes niekada nebuvau varžymosi mąstyme.

Ir taip buvo dėl to, kad net ir būdamas vaikas nenorėjau, kad kiti žmonės jaustųsi blogai dėl to, kad esu geresnis už juos. Galiu matyti, kad yra žmonių, kuriems šis varžymosi mąstymas yra labai stipri varomoji jėga. Ir netgi manau, kad tam tikru laipsniu tai gali padėti žmonėms augti, kad jie jaučia, jog privalo stengtis ir iš tiesų save tobulinti, kad geriau pasirodytų sporte. Sakyčiau, kad iš tiesų varžotės su savimi, mėgindami pasiekti geresnių rezultatų nei pasiekėte anksčiau. Ir sakyčiau, kad kai vyksta toks sporto renginys kaip Olimpiada, tik vienas žmogus gali gauti aukso medalį. Ar tai reiškia, jog visi kiti yra niekam tikę? Jeigu jūs, pavyzdžiui, pažvelgtumėte į Amerikos atletus, kurie vyksta į Olimpiadą, galite girdėti juos sakant: „Aš pralaimėjau, gavau tik sidabrą.“ Bet čia gi jūs kalbate apie viso pasaulio atletus ir jūs esate antras pagal gerumą, argi tai nėra gerai? Bet ne, turite laimėti viską arba nieko. Sakyčiau, kad toks požiūris reiškia, jog daugelis žmonių bus įskaudinti, nes gali laimėti tik vienas žmogus. Tačiau jeigu turėsite požiūrį, kad mėginate pasirodyti geriau už save, visada galėsite laimėti, nes jeigu pasirodysite geriau nei tai padarėte paskutinį kartą, kaip gi tai nebus pergalė? Jeigu kiti žmonės pasirodys geriau, negi tai yra taip svarbu?

Daugelyje sporto šakų viskas priklauso nuo jūsų kūno sudėjimo. Ar jis yra tinkamas tam tikram sportui? Ir tai yra dalykas, su kuriuo jūs gimėte, tad ką gi galite dėl to padaryti? Jeigu kažkas turi kūną, kuris yra tinkamesnis bėgimui už jūsų, niekada negalėsite įveikti to žmogaus. Tačiau ką galite daryti, yra tai, kad galite tobulinti save, ir kiekvieną kartą tai padarydami pasieksite pergalę. Galbūt tai gali padėti žmonėms pažvelgti į tai šiuo būdu ir tarti: „Kodėl turėčiau priimti šį ‘tik vienas žmogus laimi’ mentalitetą, užuot matęs, kad visi laimi?“ Tačiau manau, kad jeigu pakalbėtumėte su kai kuriais šiais amerikiečių atletais ir jiems tai pasakytumėte, jiems tai nepadarytų jokio įspūdžio, nes jie yra taip stipriai susikoncentravę į laimėjimą. Jiems tai yra vienintelis svarbus dalykas.

Klausimas: Klausimas čia būtų apie tai, kaip sportas pasikeis aukso amžiuje, jis dabar yra tapęs civilizuotesnis nei gladiatorių dienomis, nes mes vienas kito nebežudome, varžomės taikesniu būdu.

Sakyčiau, kad aukso amžiuje, žinoma, sportas pasikeis, ir jis pasikeis dėl to, kad pasikeis požiūris. Jame bus mažiau varžymosi. Jame daugiau atsiras šito: „Jeigu aš save tobulinu, tai jau yra pergalė.“ Manau, kad, vėlgi, mums augant į aukso amžių, žmonės ims vis labiau suvokti psichologinius bet kokios veiklos, įskaitant ir sportą, aspektus. Manau, kad atsiras ši idėja, jog jūs iš tiesų turite būti kilniu sportininku, kilnia sportininke. Esmė čia nėra vien fiziniai rezultatai, bet ir jūsų požiūris ir kaip jūs žiūrite į kitus žmones. Ar tiesiog mėginate pažeminti kitus žmones ir juos nurungti? Ar esate pasiruošę naudoti dopingą, kad laimėtumėte? Su visais šiais dalykais, yra tam tikras požiūris, kuris turi būti kultivuojamas, ir tai yra svarbiau už fizinius rezultatus.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels