Karas Ukrainoje ir kolektyvinė pasaulio sąmonė

Klausimas: Kaip karas Ukrainoje paveikė kolektyvinę pasaulio sąmonę? Kokie pokyčiai gali įvykti pasaulyje po karo?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2022 m. vebinare Ukrainai.

Na, tai, žinoma, yra labai platus klausimas, ir prireiktų ne vienos valandos, norint pateikti detalią analizę, tačiau galime pasakyti viena: įvyko labai plataus masto nubudimas kolektyvinėje sąmonėje. Matote tai visose šalyse, tačiau lengviausia tai yra matyti demokratinėse šalyse, kurios suvokė, kad turi pakeisti savo požiūrį ir elgesį su Rusija. Ir ne tiktai tai, bet taip pat ir su tais, kurie sąmoningai mėgina sunaikinti arba susilpninti demokratiją, kaip tai daro Kinija. Čia per ateinančius metus pamatysite labai didelį pokytį. Jeigu norite paralelių, galite matyti, kaip įvyko didžiulis pokytis po 2001 metų rugsėjo 11-osios įvykių.

Nesakau, kad viskas, kas įvyko po to, buvo idealu, kaip jau anksčiau keletą kartų tai komentavome. Tačiau įvyks, ir tai jau, žinoma, vyksta, tai, kad demokratinės šalys pradės suprasti labai paprastą dalyką – jos negali pasitikėti jokiais Putino ar jo valdžios sakomais dalykais. Tačiau jūs taip pat kolektyvinėje sąmonėje galite matyti, kad daugelis kitų šalių pasiekė tą patį suvokimą. Gali būti šalių, kurios nėra demokratijos ir jos tam tikruose aspektuose simpatizuoja Putino mėginimams šiek tiek pažeminti demokratiją ir susilpninti Vakarų įtaką, tačiau jos vis tiek suvokia, kad negali pasitikėti niekuo, ką Putinas ar jo valdžia sako, jie negali pasitikėti net ir rašytiniais susitarimais. Todėl, kad Putinas pademonstravo, jog jis yra pasiruošęs pažeisti bet kokius savo sudarytus susitarimus, vos tik įsigeis tai padaryti, netgi be jokios logiškos racionalios priežasties, ir tiesiog dėl to, kad jis taip dabar nori, nesvarbu dėl ko.

Tad tai yra pokytis, kuris įvyko kolektyvinėje sąmonėje. Net ir Kinijoje matote augantį suvokimą apie tai. Žinoma, Kinija niekada iš tiesų nebuvo Putino draugė, nepaisant anksčiau šiais metais ar dar anksčiau Xi Jinpingo išsakytų pareiškimų. Kinija žiūri tik į tai, kas atitinka jų interesus, ir ji rems Rusiją tik tiek, kiek jiems patiems tai bus naudinga ar ką jie manys jiems esant naudinga.

Tačiau taip pat matote, kad įvyko staigus nubudimas, jog pasaulio tvarkai, kuri, daugelio šalių manymu, buvo įtvirtinta po Antrojo Pasaulinio Karo, iš tiesų gali būti iškilusi grėsmė. Ir kai sakau pasaulio tvarkai, sakau tai specialiai, siekdamas mesti iššūkį žmonių gebėjimui naudotis savo įžvalgumu. Aš, žinoma, nekalbu kaip Putinas, kai jis kalba apie pasaulio tvarką, kurioje dominuoja Vakarai ir Vakarai naudojasi savo galia, o jis ketina sukurti naują pasaulio tvarką, kurioje Vakarai nebūtų vienintelė galia. Aš kalbu apie pasaulio tvarką, kurioje esančios šalys galėtų pasitikėti viena kita tiek, kad žinotų, jog jos nebus užpultos kitų šalių.

Ir tai galioja ne vien demokratinėms šalims. Taip pat yra kitų šalių, kurios turėjo šį pojūtį, jog galės susikurti geresnę ateitį savo šalies viduje, kurios staiga nesugriaus kaimynas, įsiveržęs į jų šalį siekdamas juos užkariauti, juos užvaldyti. Tad buvo šis jausmas daugelyje šalių, ne tik demokratijose, kad barbarizmo ir grobstymo, ir užkariavimų laikai baigėsi. O tam, žinoma, dabar iškilo grėsmė, ir daugelis šalių nubudo ir suvokė, kad egzistuoja specifiniai lyderiai, specifinės šalys pasaulyje, kurios gali kelti grėsmę šiai pasaulinei tvarkai. Ir jeigu joms bus leista pasiekti sėkmę, tuomet tai sukels grėsmę ne tik taikai, bet ir klestėjimui, kuris augo daugumoje šalių.

Iš tiesų matote labai nemažą šalių skaičių, kurios atsitraukė žingsnelį atgal ir iš naujo įvertino savo santykius su Rusija ir Kinija, remdamosis šiuo karu Ukrainoje ir Kinijos nenoru jį pasmerkti bei atsiskirti nuo Rusijos. Ir galite to dar nematyti oficialiame lygmenyje. Galite nematyti jų apie tai kalbant, tačiau galiu jus užtikrinti, kad kolektyvinėje sąmonėje tai jau įvyko. Įvyko ši didžiulė sumaištis, kuri verčia visas šalis permąstyti savo požiūrį. Jūs netgi matote, kad kai kurios buvusios sovietinės respublikos, kurios iki šiol turėjo artimus ryšius su Rusija, atsitraukia ir klausia savęs, ar Putinas neplanuoja vėliau įsiveržti ir į jų šalį, ir ką jie galėtų padaryti, kad to išvengtų.

Ateinančiais metais tai pradės skintis kelią iš identiteto, mentalinio ir emocinio lygmenų į fizinę plotmę. Ir pamatysite, kad iš esmės, populiariai sakant, Putinas iškasė didelę duobę, į kurią įstūmė Rusiją, ir Rusijai bus labai sunku iš jos išlipti, net ir kai Putino jau nebebus. Čia, žinoma, taip pat yra daug ir kitų išdavų, pavyzdžiui pasiryžimas, kurį matote Vakarų Europoje, tapti nepriklausomais ne tik nuo rusiškos energijos, bet ir apskritai nuo iškastinio kuro, ir daug labiau investuoti į alternatyvius energijos šaltinius ir netgi į atsinaujinančią energetiką. Tai taip pat yra dalykas, kurį matysite ateinančiais metais, kuomet bus pasiektas taškas, kai nė viena šalis Europoje nebeimportuos naftos ir dujų iš Rusijos ar iš Vidurio Rytų.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2022 Kim Michaels