Globali nekilnojamojo turto rinka

Klausimas: Globali nekilnojamojo turto rinka dabar pavirto lošimų kazino su ekstremaliais įverčiais. Kanada ir Australija yra šių įverčių grafiko viršūnėje. Kaip kanadietis, gyvenantis Vankuveryje, savo darbe turiu kolegą, kurios vyras vadovauja paskolų brokerių verslui, ir jos vyras apibūdino kanadiečius kaip nekilnojamojo turto narkomanus. Jos vyras apibūdino kanadiečius kaip turinčius požiūrį į investicijas, labai primenantį Donaldo Trampo požiūrį. Daugelis kanadiečių nekilnojamojo turto ekspertų tiki, kad Kanados nekilnojamojo turto rinka, kurią mes šiandien turime, tiesiog yra pernelyg didelė, kad žlugtų, ir jie tiki, kad liberali vyriausybė ištrauks šiuos žmones, ir liberali vyriausybė, su finansų ministrės Chrystia Freeland palaiminimu, pradėjo supirkinėti antrines būsto paskolas, kad bankams nereikėtų pasimauti ant kabliuko. Liberali vyriausybė taip pat yra žinoma dėl savo tendencijos skatinti neoliberalią politiką nekilnojamojo turto rinkoje, skatindama kanadiečius tapti žemės savininkais, per šūsnį lengvai gaunamų pinigų. Ar Kanados nekilnojamojo turto rinka ir globali nekilnojamojo turto rinka yra pernelyg didelė, kad žlugtų? Ir daugelis ekspertų sako, kad blogiausia, kas gali nutikti, įvykus nekilnojamojo turto rinkos žlugimui, bus minkštas nusileidimas, ir tai įvyktų tik pačiu blogiausiu scenarijumi. Ar galėtų mokytojai tai pakomentuoti ir duoti kokių nors mokymų apie šią lošimų priklausomybę nekilnojamajai rinkai?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Amerikai skirtame vebinare.

Na, nors ir sakiau ankstesniame atsakyme, kad nekilnojamasis turtas yra ganėtinai saugi investicija, tai, žinoma, galioja tik tuo atveju, kai nekilnojamojo turto rinka auga tradiciniu augimo tempu, tvariu tempu, kurio varomoji jėga nėra spekuliacijos. Spekuliacinėje rinkoje tai tikrai nėra ta rinka, į kurią turėtumėte investuoti, norėdami išsaugoti savo pensijai kaupiamus pinigus. Tai, ką jūs matote tiek nekilnojamojo turto rinkoje, tiek akcijų biržoje, tiek daugelyje finansinių instrumentų, yra, kad viso to varomoji jėga yra nežabotas viršūnėje esančių finansierių godumas, žmonių, kurie yra valdžios elito viršūnėje, godumas. Jie labai gerai žino turintys pakankamai pinigų sukurti dirbtinį burbulą, kai kainos kyla, ar tai būtų akcijos, nekilnojamasis turtas, finansiniai instrumentai, būtinojo vartojimo prekės, ar kad ir kas tai būtų, kad galėtų sukurti situaciją, kurioje kainos dirbtinai auga ir kai, taip sakant, vidurinė investuotojų klasė pamato, kad kainos auga tam tikroje srityje, jie supuola įmerkti tenai savo pinigus, kad galėtų atsiriekti savo pelno dalį.

O valdžios elito viršūnėlė tai žino, tad jie sąmoningai stumia rinkas į šį sūkurį. O tuomet, kai įšoka vidurinė investuotojų klasė, kainos dar labiau išauga, ir tai sukuria save pastiprinantį poveikį, kuomet vis daugiau ir daugiau žmonių tarp šios vidurinės klasės investuotojų sukiša savo pinigus į šią sritį. Ir netgi kai kurie žmonės, kurie nėra tradiciniai investuotojai, gali nuspręsti įšokti į tą traukinį. Na o tuomet puolusios būtybės, arba valdžios elito viršūnėlė, jie žino, kad tai yra piramidinė schema. Jie žino, kad tai nėra tvaru. Tačiau jiems tai nerūpi, nes jie pradėjo pirkti, kai kainos buvo žemesnės. Ir kai jų vertinimu kainos išaugo tiek aukštai, kiek tai yra įmanoma, jie viską parduoda. Ir šitaip jie susižeria milžinišką pelną, nupirkę reliatyviai pigiai, o pardavę už daug didesnę kainą. Jie taip pat žino, kad jiems pradėjus pardavinėti, kainos pradės kristi. Ir tai vėl sukurs save pastiprinantį poveikį, kuris, daugeliu atvejų, atves prie žlugimo. Tai, ar žlugimas įvyks ar ne, priklauso nuo to, kaip reaguos didžioji dalis vidurinės investuotojų klasės. Ar jie priims „palaukime ir pažiūrėkime“ požiūrį ir sakys: „A, kainos tikriausiai kažkuriuo metu stabilizuosis.“ Ar priešingai, puls į paniką ir sakys: „Privalau dabar ištraukti savo pinigus, kol vis dar galiu kažką gauti už savo akcijas ar už savo nekilnojamąjį turtą, ar kad ir kas tai būtų.“ Jeigu jie ims panikuoti, įvyks žlugimas. Jeigu panikos nebus, gali įvykti kažkiek švelnesnis nusileidimas. Realybė, žinoma, yra tokia, kad puolusios būtybės sukūrė šią situaciją, iš dalies siekdamos pačios praturtėti, bet taip pat, kai kurios iš jų, tuo tiesiog siekia sukurti kaip įmanoma daugiau chaoso ilgalaikėje perspektyvoje. Tai neturi jokio racionalaus paaiškinimo, išskyrus, žinoma, šiuos mėginimus sukoncentruoti pinigus viršūnėje. Daugelyje šalių matote, kad būsto kainos, gyvenamos vietos kainos išaugo iki tokio lygmens, kuris nėra tvarus, atsižvelgiant į žmonių atlyginimus. Viena vertus, galite sakyti: „Na, egzistuoja šis nekilnojamojo turto burbulas, kuris buvo išpūstas godumo, ir gali įvykti švelnus nusileidimas arba gali nebūti švelnaus nusileidimo, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje nekilnojamojo turto kainos nėra tvarios, nes tai sugriaus visą ekonomiką.“

Jeigu šalis leis toliau tęstis šiam nekilnojamojo turto kainų augimui, tai sugriaus ekonomiką. Kodėl? Todėl, kad jau buvo įrodyta stebėjimais, ir matėte tai kartojantis daug kartų istorijoje, jog jeigu būsto kainos peržengia tam tikrą žmonių pajamų procentą, su tam tikromis variacijomis tarp skirtingų šalių, jie turi nustoti leisti pinigus kitiems dalykams, kas tuomet priverčia tuos verslus žlugti, darbo vietos yra prarandamos, žmonės nebeišgali išsimokėti savo paskolų ir šis sūkurys suksis tol, kol arba visa ekonomika žlugs, arba valdžia įsikiš ir ims kažką daryti. Ir jūs šiuo metu jau matote, kaip Kinija susiduria būtent su šia problema. Nežabotas godumas sukėlė šią krizę ir komunistinė vyriausybė tiesiog nežino, ką dėl jos daryti. Matysite tai pasikartojant visame pasaulyje, kuomet pamatysite nuosmukio tendencijas, nekilnojamojo turto kainoms nusileidžiant iki tokio lygmens, kad žmonės vėl galės įsigyti būstą iš savo atlyginimų. Jau anksčiau esu kalbėjęs apie lošimų ekonomiką ir sakiau, kad tai tiesiog nėra tvaru.

Ir būtų išmintinga žmonėms, kurie, galėtume sakyti, nepriklauso valdžios elitui, nelįsti su savo pinigais į šias rinkas. Labai gerai žinau, kad jums gali kilti pagunda tai daryti, nes jūs galite, daugeliu atveju, pasidaryti greitą pelną. Tačiau klausimas yra: kiek žmonių bus įtraukti į šią lengvų pinigų svajonę? Tai yra puolusių būtybių svajonė. Ir kiek gi žmonių žiūrės į tai, kas yra tvaru? Jeigu didžioji žmonių dalis šalyje bus įtraukti į šią svajonę, ar bent jau kritinė jų masė, tuomet atsiras burbulas ir žlugimas bus neišvengiamas, nes tai yra vienintelis būdas, kuriuo žmonės gali pasimokyti. Galbūt jie šiuo būdu nepasimokys, kaip ir amerikiečiai nepasimokė iš ankstesnių paskolų krizių, bet galiausiai jie išmoks pamoką. Grįžtant prie klausimo: ar būsto rinka yra pernelyg didelė, kad žlugtų? Žinoma, kad ne, ypač ne tada, kai esate pasinešę į neoliberalizmą, nes tuomet niekas nėra per didelis, kad žlugtų. Tačiau, žinoma, jeigu nesate į jį pasinešę, tuomet suprasite, kad vyriausybė, kažkuriuo metu, demokratinė vyriausybė, privalo įsikišti ir imtis priemonių įperkamam būstui užtikrinti.

Ar ji statytų daugiabučius namus ir juos nuomotų, ar imtųsi kitų priemonių, demokratinė vyriausybė turi ne tik teisę tai daryti, tai daryti yra jos pareiga, jos atsakomybė. Nes demokratinė vyriausybė privalo apsaugoti didžiąją žmonių dalį, o ši nekilnojamojo turto investicijų schema iš tiesų buvo sukurta elito, su tikslu praturtinti elitą, atimant pinigus iš žmonių. Ir demokratinė valdžia turi pareigą užkirsti tam kelią, tai sustabdyti. Daugelis vyriausybių, žinoma, iki šiol to dar nesuprato, tačiau būtent dėl to sakau, kad yra didelė tikimybė sulaukti griūties, nes kaip gi kitaip vyriausybės ryšis tai pripažinti?

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels