Visuotinės bazinės pajamos Korėjoje

Klausimas: Pirmas klausimas būtų apie visuotines bazines pajamas Korėjoje. Kiti prezidento rinkimai Korėjoje bus 2022 metų kovą. Didžiosios partijos šiuo metu renkasi atstovus, kurie kituose rinkimuose kandidatuos į Korėjos prezidento postą. Prezidentas į savo postą Korėjoje yra išrenkamas penkeriems metams ir negali būti renkamas į šį postą pakartotinai. Viena iš labiausiai aptariamų problemų per šį procesą yra visuotinių bazinių pajamų Korėjoje privalumai ir trūkumai. Ponas Lee Jae-myung, jeigu būtų išrinktas, sakosi suteiksiąs visiems piliečiams visuotines bazines pajamas. Jis yra vienas iš pagrindinių kandidatų į prezidentus. Jis nori įvesti šias visuotines bazines pajamas per ateinančius penkerius savo prezidentavimo metus pradėdamas nuo nedidelės sumos. 2023 metais jisai siūlo kiekvienam asmeniui duoti po 250 dolerių, 2026 metais iki 1000 dolerių kiekvienam žmogui ir iki 2000 dolerių jauniems žmonėms, ir galiausiai, iki 6000 dolerių kas metus kiekvienam žmogui ilgalaikėje perspektyvoje. Ar galėtumėte pakomentuoti šį visuotinių bazinių pajamų planą Korėjai?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 m. vebinare „Judant link Aukso Amžiaus santykių“.

Na, kaip jau anksčiau sakėme, tai yra dalis žingsnių link aukso amžiaus, kad kai kurios šiuolaikinės demokratijos turi pradėti eksperimentuoti su šiomis visuotinėmis bazinėmis pajamomis. Tam yra daug priežasčių. Visų pirma, kaip sakėme, tai išlaisvina kai kuriuos žmones siekti savo dvasinių tikslų arba siekti asmeninio išgijimo. Tačiau tai taip pat, tiesą sakant, pagerins ekonomiką, priešingai nei tiki kai kurie žmonės.

Žinoma, kiekvienai šaliai tai reikia daryti pagal savo kultūrą, savo tradicijas, šalyje egzistuojantį mentalitetą ir taip pat pagal ekonominę situaciją, pagal tai, ką jie gali sau leisti. Ir šis planas, kuris buvo pasiūlytas, tikėtina, kad nebus galutinis planas Korėjai. Reikalingi pasisakymai iš skirtingų pusių ir reikalingas kruopštesnis viso to apmąstymas. Tačiau tas planas, kuris šiuo metu yra pasiūlytas, yra geras pirmas žingsnis. Tai yra geras pagrindas debatams, kuomet palaipsniui galėsite priartėti prie praktiškesnio ir realistiškesnio pasiūlymo.

Mes, žinoma, palaikome debatus ir džiaugiamės galėdami pasakyti, kad iš tiesų yra nemažai žmonių Korėjoje, kurie turi bent kažkokį atvirumą aukso amžiaus idėjoms, kurias aš siekiu atnešti. Tai nereiškia, kad tai, kaip šie dalykai yra įgyvendinti Korėjoje, tuo pačiu būdu turėtų būti įgyvendinti ir kitose šalyse, nes, kaip sakiau, kiekvienai šaliai tai yra individualu. Tačiau tol, kol bus žmonių, kurie yra atviri šioms idėjoms, aš, žinoma, su jais dirbsiu ir dirbsiu su šių idėjų įgyvendinimu jų specifinėje situacijoje.

Jums, žinoma, reikia viską labai praktiškai, labai žemiškai apmąstyti: ko iš tiesų reikia labai kukliam pragyvenimui jūsų šalyje? Kiek pinigų reikia žmogui per metus, kad galėtų išgyventi gaudamas minimalias pajamas? Ir ar mūsų dabartinėje ekonomikoje yra įmanoma mokėti šią sumą visiems žmonėms?

Jums taip pat, žinoma, reikia atsižvelgti, kokį poveikį tai padarys ekonomikai. Kaip tai paaugins ekonomiką, kad visi žmonės turės tam tikras pajamas ir todėl, bent jau kai kuriais atvejais, turės daugiau pinigų, kuriuos galės išleisti, nei turi šiuo metu, kuomet jie neturi jokių pajamų arba jų išgyvenimas yra priklausomas nuo šeimos narių.

Galite matyti, kad jeigu pažvelgsite į tai istoriškai, pamatysite, kad daugelis labiau išsivysčiusių pasaulio šalių moka pensiją, valstybinę pensiją vyresniems žmonėms, perkopusiems tam tikrą amžiaus ribą. Ir būtent dėl to, kaip kalbėjome, jie nebėra priklausomi nuo savo vaikų dėl savo pragyvenimo, tad jų vaikams nebereikia nešti šios naštos rūpinantis savo tėvais.

Jeigu grįžtumėte į praeitį, pamatytumėte, jog buvo laikas, kai kai kurios šalys pradėjo svarstyti šios visuotinės pensijos įgyvendinimą, ir neigėjai iš karto ėmė sakyti: „O, mes negalime sau to leisti, ekonomika tikrai negalės to pakelti.“ Bet galite matyti, kad ekonomika sugebėjo tai pakelti. Ji, tiesą sakant, iš to paaugo, kadangi kai žmonės turi daugiau pinigų, kuriuos gali išleisti, verslai uždirba daugiau pinigų. Žmonės, kurie dirba, moka daugiau mokesčių, verslai moka daugiau mokesčių ir visa ekonomika auga – tiek privati ekonomika, tiek valstybinė ekonomika. Taip pat kai kuriose šalyse yra ir su valstybine sveikatos priežiūra, bedarbystės išmokomis, ligos išmokomis ir netgi socialinėmis išmokomis ar socialinės gerovės programomis. Tai tiesiog augina ekonomiką, o kai ekonomika auga, atsiranda daugiau pinigų teikti šias paslaugas.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels