Jėzaus citata apie celibatą

Klausimas: Ar galėtumėte paaiškinti sekančią citatą iš Mato 19-12? „Nes yra eunuchų, kurie gimė tokie iš motinos įsčių. Yra eunuchų, kuriuos tokius padarė žmonės. Ir yra eunuchų, kurie patys save tokius padarė dėl Dangaus karalystės. Kas pajėgia išmanyti, teišmano.“

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Jėzaus per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Amerikai skirtame vebinare.

Na, kaip ir su visais kitais dalykais, žodžiai turi tam tikrus limitus.

Kai jūs šiandien šiuolaikiniame pasaulyje išgirstate žodį eunuchai, greičiausiai pagalvojate apie žmones, kurie prižiūrėdavo haremus arabų šalyse. Ir jie būdavo arba iškastruojami arba jiems kitais būdais nebūdavo leidžiama gyventi lytinio gyvenimo. Ir būtent dėl to jie galėjo lankytis pas moteris. Bet čia aš iš tiesų kalbėjau apie tuos, kurie nėra lytiškai aktyvūs ir neleidžia savo pagrindinėms mintims ir energijoms būti nukreiptoms į lytinę veiklą, kaip tai daro daugelis žmonių pasaulyje.

Yra tokių, kurie gimsta neturėdami labai stipraus seksualinio potraukio. Yra, žinoma, tokių, iš kurių tai jėga atėmė kiti. Ir tuomet yra dar kitų, kurie pasirinko celibatą, nes manė, kad šitaip paspartins savo dvasinį augimą. Na ir dabar, aš čia nesakau, kad visi turėtų rinktis celibatą, idant paspartintų savo dvasinį augimą. Ir aš taip pat nesakau, kaip jau ne kartą kalbėjome, kad susilaikymas nuo lytinių santykių būtinai yra greičiausias būdas augti ar kad tai yra garantuotas būdas augti. Tačiau jūs iš tiesų matėte istorijoje, kad buvo žmonių, kurie priėmė tam tikrą sprendimą savo protuose, jog nori susilaikyti nuo lytinių santykių ir visas savo energijas sukoncentruoti į dvasinį augimą.

Reikėtų pasakyti, kad visada yra reikalinga pusiausvyra. Yra asketų, kurie pasirinko praktikuoti celibatu paremtą gyvenimo būdą, tačiau jie jėga privertė save tai daryti. Ir todėl, jėga slopindami savo seksualinius troškimus, jie iš tiesų iššvaistė tiek pat energijos šiam seksualinio troškimo užgniaužimui, kiek būtų jos sunaudoję, jeigu būtų turėję subalansuotą lytinį gyvenimą. Vėlgi, esmė čia labiau yra ne tai, ką jūs darote fizinėje plotmėje, bet kiek jūsų energijų yra tame surišama. Jūs iš tiesų galite turėti subalansuotą lytinį gyvenimą, nesurišdami savo energijų nė trupučio daugiau nei tuo atveju, jeigu verstumėte save priimti celibatą.

Vėlgi, pusiausvyra, įžvalgumas, intuicija – kas yra teisingiausia jums. Noriu labai aiškiai pasakyti, kad čia neišsakau jokių bendrų rekomendacijų, ką jūs turėtumėte ar neturėtumėte daryti. Tai yra individualu.

 

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels