Kaip pagerinti savo darbo aplinką

Klausimas: Kokį man reikėtų priimti mąstymą, kad nebeleisčiau darbui praryti mano gyvenimo? Darbas man šiuo metu užima maždaug pusę mano dienos. Kaip galiu kažkuo mėgautis dirbdamas savo darbą, ir kaip galiu pasiekti tą mėgavimąsi per bendravimą su žmonėmis darbe? Man yra sunku tai subalansuoti, ypač su žmonėmis darbe. Jie visi turi skirtingus interesus, ir mane dažnai erzina neracionalūs sprendimai, kurie yra priimami vertikalioje hierarchinėje darbo vietos kultūroje. Jaučiu, kad jie tik ir ieško dingsties su manimi susivaidyti ir projektuoti savo emocijas ant manęs. Užuot mane gerbę, jie yra linkę nusitempti mane į savo lygmenį. Jaučiu, kad jie vagia mano šviesą, o po darbo aš jaučiuosi išsunktas ir nesugebu susikoncentruoti į save. Kai jaučiu atsidūręs šiame chaose, kokį požiūrį turėčiau turėti į gyvenimą? Aš tikrai jau pavargau nuo korėjietiško verslo modelio. Žinau, kad egzistuoja kitoks kelias, tačiau man trūksta momentumo. Prašau tai pakomentuoti.

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Korėjos konferencijoje.

Jeigu perskaitysi šį klausimą, kurį suformulavai, pamatysi, kad jame yra vienas sakinys, kuris gali tau padėti. Sakai: „Aš jaučiuosi išsunktas ir nesugebu susikoncentruoti į save.“ Tačiau jeigu perskaitysi klausimą, pamatysi, kiek kartų tu kartoji „aš“. „Aš“ šitaip jaučiuosi. „Aš“ jaučiu, kad jie tai daro. Tu iš tiesų esi susikoncentravęs į save. Nors jauti neturintis laiko koncentruotis į save, tu visą savo dienos laiką koncentruojiesi į save: jauti, kad esi auka. Kiti žmonės šitai daro. Situacija yra tokia. Ir tu prašai kažkokio magiško triuko, kuris galėtų tave akimirksniu pakeisti, kad turėtum geresnę situaciją. Tačiau jeigu esi pakylėtųjų mokytojų mokinys, naudokis mūsų mokymais. Kokia yra tavo problemų darbe priežastis? Tai yra, kad tu turi atskirąsias savastis, kurios reaguoja į kitus žmones ir į situaciją. Ir tau tiesiog reikia paimti mūsų mokymus, naudotis mūsų įrankiais ir dirbti su tomis atskirosiomis savastimis, jas po vieną išrišant, ir tuomet, laikui bėgant, palaipsniui pajausi, kad kažkas tavyje pasikeis.

Turi čia suprasti labai paprastą realybę. Negali pakeisti kitų žmonių. Negali pakeisti Korėjos verslo modelio. Jis galės pasikeisti laikui bėgant, tačiau negali jo pakeisti trumpoje perspektyvoje. Tai ką tuomet gali pakeisti? Gali pakeisti savo paties reakcijas į situaciją, nes būtent tos reakcijos yra tavo frustracijos priežastis. Kai įveiksi tas atskirąsias savastis ir leisi joms mirti, tavo reakcija į situaciją pasikeis. Išorinė situacija gali likti nepakitusi, tačiau tavo reakcija pasikeis. Ir tiktai tuomet, kai nebeturėsi tokios reakcijos, kokią turi šiandien, galėsi pradėti mėgautis savo darbu ir būti ramybėje, bendraudamas su kitais žmonėmis.

Mes visada rekomenduojame pažvelgti į save, dirbti su savimi, įveikti savo frustracijas. Kai pasieksi tašką, kuriame sugebėsi atlikti savo darbą ir nejausi dėl jo jokios frustracijos, gali būti, kad tau ateis vizija arba priimsi sprendimą, kad: „Daugiau nebenoriu būti šioje aplinkoje, noriu rasti kitokį būdą užsidirbti pragyvenimui“, ir tai iš tiesų gali būti įmanoma. Tačiau mes vis tiek visada rekomenduojame dirbti su savo psichologija, užuot bėgus nuo situacijos, nes ji yra sunki. Sunki situacija yra puiki galimybė augti. Iš esmės turėtumėte, ir tai yra bendra taisyklė, dirbti su savimi ir likti situacijoje tol, kol nebejausite frustracijos, o tuomet jau galite pradėti ieškoti alternatyvos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels