Pagalba nusikaltėliams išrišti savo psichologiją
Klausimas: Deja, mes vis dar esame toli nuo to momento, kai visuomenė išvystys gerai veikiantį metodą nusikaltėlių psichikai gydyti. Niekas negali garantuoti, kad išleidus juos iš kalėjimo, jie ir vėl neims žeisti kitų žmonių. Ar tai yra valstybės užduotis apsaugoti savo piliečius? Kalbant apie laisvos valios įstatymą, ar yra sąžininga leisti tiems, kurie rimtai sužalojo savo aukas, grįžti į ten, kur jie galėtų pakartotinai vykdyti šiuos žiaurumus? Ir ar visuomenė neturėtų prisiimti dalies atsakomybės už tokius pakartotinai vykdomus nusikaltimus, kadangi jiems galėjo būti užkirstas kelias, jeigu nusikaltėliui nebūtų buvusi suteikta ta proga? Ar egzistuoja kokios nors galimybės išspręsti šią problemą?
Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2024 m. Naujųjų Metų vebinare.
Na, tai yra tikra tiesa, kad visuomenė neša tam tikrą atsakomybę, jeigu paleidžia nusikaltėlį, kuris išėjęs padaro daugiau nusikaltimų. Taip pat tiesa yra ir tai, kad visuomenė neša atsakomybę už tą faktą, kad baudžiamoji teisinė sistema šiuo metu koncentruojasi į bausmes, užuot padėjusi nusikaltėliams gydyti psichologiją, paskatinusią juos būti nusikaltėliais.
Čia nėra jokio lengvo sprendimo trumpalaikėje perspektyvoje, išskyrus, kad yra būtina suvokti, jog turite atsisakyti dabartinės teisinės sistemos, kuri koncentruojasi į baudimą. Ir vienas būdas tai padaryti būtų, žinoma, paklausti, koks yra galutinis tikslas teisinės sistemos, kuri suima nusikaltėlius ir įmeta juos į kalėjimą už jų padarytus nusikaltimus? Na, tikslas yra apsaugoti piliečius, kurie laikosi įstatymo. Tai, kad tam tikras nusikaltimas, pavyzdžiui, vogimas iš kitų žmonių, yra susiejamas su tiek ir tiek metų duodama kalėjimo bausme, nėra optimalus požiūris. Akivaizdu, kad buvimas kalėjime dažniausiai niekaip nereformuoja nusikaltėlio, tad išėjęs jis vėl ima daryti tuos pačius dalykus. Jūs šitaip neišpildote savo atsakomybės tiems piliečiams, kurie nėra nusikaltėliai. Tad ką būtų galima padaryti?
Na, turite čia dvi pasirinkimo galimybes. Galite arba dar labiau pratęsti įkalinimo terminus, arba galite sukurti kažkokį procesą, kuris padėtų nusikaltėliams padaryti du dalykus. Pirmasis būtų padėti jiems patobulinti savo įgūdžius, kad išėję iš kalėjimo jie turėtų geresnes galimybes sąžiningai užsidirbti pragyvenimui, užuot ėję vogti. O antra, padėti jiems išrišti savo psichologiją, kad jie nebūtų įstrigę šioje savanaudiškoje proto būsenoje, kurioje mano, kad yra teisėta vogti iš kitų žmonių. Žinoma, tą patį dalyką tam tikru laipsniu galima pritaikyti ir sunkesniems nusikaltimams. Ir, žinoma, kaip sakai, tai šiuo metu nėra realistiška daugelyje šalių, tačiau tai iš tiesų yra kryptis, kuria visuomenei reikia judėti. Tačiau, žinoma, aukso amžiuje daug didesnis dėmesys bus skiriamas prevencijai, siekiant neleisti žmonėms tapti nusikaltėliais. Ir tai bus daroma, kaip sakiau, padedant jiems nuo ankstyviausios vaikystės tvarkytis su savo psichologija, kad jie galėtų gerai funkcionuoti visuomenėje ir galėtų užsidirbti pragyvenimui nepasinerdami į nusikaltimus.
Arba jie galėtų įveikti psichologiją, kad nereaguotų smurtu ar žudymu, kai jaučia atsidūrę sudėtingoje situacijoje. Ilgalaikėje perspektyvoje tikslas iš tiesų yra užkirsti kelią nusikaltimams, užuot baudus už nusikaltimus. Ir tai, žinoma, galima pasiekti tiktai dirbant su žmonių psichologija, nes kas nusikaltėlį padaro nusikaltėliu? Neišspręsta psichologija. Egzistuoja daug teorijų, ir kai kurios iš jų teigia, esą kai kurie žmonės yra genetiškai linkę į nusikaltimus. Kai kurie žmonės turi smegenų sutrikimą, kuris juos verčia norėti nusikalsti. Tai nėra aukščiausias supratimas. Tikroji nusikaltimo priežastis yra neišrišta psichologija iš ankstesnių gyvenimų, ir jeigu visuomenė nesugebės atrasti būdo padėti žmonėms tai išspręsti, negalėsite užkirsti kelio nusikaltimams. Tačiau aukso amžiuje visuomenės pradės tai daryti, ir todėl pamatysite labai dramatišką nusikaltimų skaičiaus sumažėjimą. Žinoma, aukso amžiuje jūs taip pat, bent jau pereinamuoju laikotarpiu, turėsite sistemą, kai nusikaltimą padarę asmenys nebus įmetami į kalėjimą, kas būtų bausmė, tačiau jie turės lankytis įvairiose įstaigose, kurios padės jiems spręsti psichologiją. Ir tiktai tuomet, jeigu nerodys jokio noro tai daryti, jie bus perkelti į labiau kalėjimą primenančią įstaigą. Nes visuomenės suvoks, kad jeigu žmonės nenori išrišti savo psichologijos, negalite jų vėl išleisti į visuomenę.
Versta iš www.ascendedmasteranswers.com