Maskvos žmonės, Rusijos avangardas?

Klausimas: Devintojo dešimtmečio pabaigoje valdant Gorbačiovui, maskviečiai, Maskvos žmonės buvo tais laikais įvykusių pokyčių avangardas. Tačiau dabar jie labiau atrodo kaip konservatyvumo tvirtovė. Kokia yra to priežastis? Ar tai yra cikliškas apsivertimas? O gal nematomų padarų poveikis? O gal tai įvyko dėl materialinio ir psichologinio komforto, gaunamo iš išteklių regionuose perskirstymo ir nukreipimo į sostinę? O gal tai yra dėl diktatūros baimės arba Imperijos žlugimo baimės? O gal tai yra kažkas kito?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2022 m. vebinare „Demokratija ir Kristiškumas“.

Na, trumpas atsakymas būtų – visi aukščiau išvardinti dalykai. Jie visi prisidėjo prie to, kas įvyko. Turite suprasti, kad Maskvos žmonės jau gana ilgą laiką save laikė pačiais svarbiausiais žmonėmis, iš pradžių Sovietų Sąjungoje, o po to Rusijoje. Egzistuoja tam tikra sąmonė, kad jie yra avangardas, jie yra elitas, jie yra lyderiai ir jiems priklauso kažkokios privilegijos. Nesakau, kad tai galioja visiems Maskvos žmonėms, tai yra labai didelis miestas, jame taip pat yra daug skurde gyvenančių žmonių. Tačiau tai iš tiesų galioja tiems, kurie pakilo į aukštesnį pragyvenimo lygį ir save laiko elitu.

Daugelis šių žmonių į savo dabartinę poziciją pakilo oligarchų dėka. Ir dėl Putino valdymo jie, kaip sakei, gavo naudą iš pinigų, kurie buvo nukreipti iš kitų regionų į sostinės regioną. Ir jie nenori prarasti savo privilegijų, nenori prarasti savo patogaus gyvenimo būdo, savo jachtų, savo atostogų užsienyje, savo namų užsienyje ir taip toliau.

Jie yra visiškai pasiruošę laikyti visą likusią šalies dalį skurde dėl savo pačių naudos. Tam tikru laipsniu tą patį matėte ir sovietiniais laikais, kuomet jie buvo pasiruošę laikyti visą likusią šalį ir kitas sovietines respublikas bejėgiškumo būsenoje, kad jie patys galėtų jaustis turinčiais valdžią šioje galingoje Sovietų Sąjungos imperijoje. Žmonių karta, žinoma, nebėra ta pati, kadangi senieji ideologiniai Sovietų Sąjungos žmonės nebeturi (dauguma jų) tokios pačios valdžios. Įvyko tam tikras perėjimas į naujos kartos žmones, kurie turi pinigus ir turtingą gyvenimo būdą, ir nori tai išsaugoti. Ir kol jie manys, kad Putinas gali padėti jiems tai išsaugoti, jie palaikys Putiną.

Na ir dabar, žinoma, šis tikėjimas buvo šiek tiek supurtytas. Iš tiesų egzistuoja tam tikras judėjimas, net ir Maskvoje, bet taip pat kitose šalies vietose, kuriame žmonės pradeda abejoti, ar Putinas padės jiems išsaugoti savo gyvenimo būdą. Šios abejonės dar nepasiekė kritinės masės, tačiau laikui bėgant ši kritinė masė iš tiesų gali būti pasiekta. Ir tai tuomet atves prie tam tikro pokyčio.

Išties, galėtume paklausti: ar tikrai Maskvos žmonės buvo Sovietų Sąjungos paleidimo avangardas, o gal jie ir tada jau buvo šiek konservatyvūs? Realybė yra tokia, kad daugelis jų net ir tais laikais nesuprato to, ką suprato aukščiausia vadovybė, tai yra, kad pokyčiai yra būtini, nes kitaip gresia ekonominis žlugimas. Jie tikėjosi, kad net jeigu įvyks pokyčiai, kurių reikalavo lyderiai ir kuriuos jie buvo užprogramuoti priimti, jie vis tiek sugebės išsaugoti savo pozicijas.

Tad iš tiesų matote, jog neįvyko jokio didelio pokyčio. Jie tiesiog tikisi išsaugoti savo privilegijuotą poziciją. Ir jie darys viską, kas, jų manymu, galėtų padėti jiems tai išsaugoti, palaikydami bet kokius asmenis, kurie tik, jų manymu, padės jiems tai išsaugoti. Ir čia iš tiesų gali įvykti pokytis, jeigu jie pradės suprasti, kad Putinas dabar jiems pradėjo kenkti, užuot nešęs naudą. Šis pokytis jau šiek tiek pradėjo vykti ir jis gali vykti toliau, kai jie vis labiau pradės jausti sankcijų poveikį.

Dauguma žmonių Rusijoje nesuvokia sankcijų poveikio. Netgi matėte, kaip Sergejus Lavrovas išsakė teiginį, atvirai sakant, stebinantį teiginį, žinant, kad propaganda yra jo mėgstamiausias užsiėmimas, nes praktiškai viskas, ką jis kalba, yra propaganda. Tačiau kartą jis netyčia prasitarė, kad net ir Rusijos ekspertai negalėjo įsivaizduoti tokių didelių sankcijų, kurias priėmė Vakarai.

Kitaip tariant, prieš invaziją Rusijoje tam tikriems žmonėms buvo duota užduotis numatyti, kokias sankcijas Vakarai galėtų pritaikyti ir kokį tai padarytų poveikį Rusijai. Ir jie negalėjo įsivaizduoti tokio sankcijų masto, kurios buvo pritaikytos. Ir ką tai reiškia? Tai reiškia, kad nors šios sankcijos buvo pritaikytos, reikia laiko, kad pasirodytų jų poveikis. O tai reiškia, kad šie ekspertai Rusijoje negali įsivaizduoti, kokios bus pasekmės. Prireiks ištisų mėnesių, kol tai pradės jaustis.

Žmonės tenai sėdi ir sako: na, rublis vėl grįžo į aukštumas, parduotuvės tebėra pilnos prekių, mes vis dar galime nusipirkti Apple kompiuterius, nors jie ir kainuoja keturis kartus brangiau. Aš vis dar galiu nusipirkti Mercedesą, tik jis kainuoja 4 milijonus rublių, ir taip toliau. Tačiau tai dar nėra tas poveikis, pilnas sankcijų poveikis. Pilnas sankcijų poveikis, kaip sako kai kurie ekspertai arba kaip kalbėjo kai kurie oligarchai prieš invaziją, bus toks, kad Rusijos ekonomiką tai sugrąžins į tą lygmenį, kuriame ji buvo 1917 metais. Būtent apie tai prieš invaziją Putinui sakė keletas žmonių: „Nesugrąžink mūsų ekonomikos į 1917 metų lygį.“

Tačiau tai įvyks, jeigu šis karas tęsis toliau, ir atrodo, kad jis tikrai toliau tęsis, dėl tos paprastos priežasties, kad nors Putinas mato karinį ukrainiečių pasipriešinimą ir Vakarų sankcijas, jis nenori pakeisti savo sprendimo. Kodėl? Todėl, kaip apie jį sakiau, kad jam niekada nėra gana. Jis turi didelių planų ir žino, kad vienintelis būdas jam įgyvendinti šiuos planus yra nepadaryti klaidos. Jis negali sau leisti padaryti klaidos. Ir šiuo metu pasitraukimą iš Ukrainos visi laikytų klaida.

Žinoma, visi už Rusijos ribų jau mato, kad jis padarė vieną didžiausių klaidų pasaulio istorijoje. Daugelis žmonių suvokia, kad joks kitas žmogus per visą Rusijos istoriją nepadarė tokios didelės žalos Rusijos reputacijai pasaulyje kaip tai padarė Putinas. Ir vis dėlto, Putinas to nesuvokia, tie, kurie jį palaiko ir daugelis žmonių to nesupranta.

Kas įvyks, kai bus pradėtas jausti pilnas sankcijų poveikis? Na, tai yra atviras klausimas. Kas nutiks žmonėms Maskvoje? Ar jie staiga taps pokyčių atnešimo avangardu, tikėdamiesi, kad tai padės jiems išsaugoti savo privilegijuotas pozicijas Rusijoje po Putino žlugimo? Kas nutiks žmonėms, kurie jau dabar vos suduria galą su galu? Tai yra atviras klausimas. Tai dar turėsime pamatyti.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2022 Kim Michaels