Korupcija Ukrainoje

Klausimas: Buvusiose Sovietų Sąjungos šalyse kai kuriems žmonėms įstatymų laužymas yra beveik kaip būdas įrodyti savo pranašumą, ir jie tai daro nepaisydami įvairiausių bausmių. Šiems žmonėms mėginimas papirkti kitą asmenį kyšiu reiškia beveik tą patį kaip laimėti kažkokiose varžybose. Daugelis žmonių džiaugiasi, kai jiems pavyksta sulaužius įstatymą išspręsti kai kurias savo problemas. Kokios perspektyvos nusimato paprastiems ukrainiečiams, atsižvelgiant į esamas aplinkybes, pakeisti savo pasaulėžiūrą, palikti teisinį nihilizmą ir korupcijos iniciaciją?

Klausimas 2: Gimiau ir gyvenu Ukrainoje. Matau didžiulę korupciją šioje šalyje ir didelį atotrūkį tarp valdžios ir žmonių. Žinau, kad įprotis vogti buvo ypatingai išvystytas Sovietų Sąjungos laikais. Žmonės vogdavo visur, tose įmonėse, kuriose dirbdavo. Man regis, kad korupcija nėra kažkas nepriimtino Ukrainos žmonėms. Kaip Ukraina galėtų atsikratyti šio suvokimo filtro, kuriame vogimas yra laikomas normaliu ir priimtinu dalyku?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2022 m. vebinare Ukrainai.

Mes tai pakomentavome savo diktavimuose, tačiau pasakysiu, kad, vėlgi, visa tai susiveda į štai ką: turi įvykti pokytis sąmonėje, kuomet žmonės suvoktų, kad kai vagiate arba užsiimate korupcija, vagiate iš visumos, vagiate iš visų žmonių. Turi atsirasti tas pojūtis, kad: „Mes visi sėdime toje pačioje valtyje ir nėra taip, kad kiekvienas yra tik už save.“ Ir tai turi potencialą būti išvystyta didesniu laipsniu po karo, kadangi tai buvo tokia sukrečianti patirtis daugeliui žmonių.

Gali atsirasti šis suvokimas, kad mes susiduriame su šia užduotimi atstatyti šalį. Negalime leisti vešėti korupcijai, negalime leisti žmonėms vogti ir netgi negalime leisti oligarchams ar kitiems aukštai versle esantiems žmonėms vogti iš šalies ir vogti iš žmonių. Nesakau, kad šis perėjimas bus lengvas, tačiau tai pasiekti yra įmanoma, ir kitos šalys tai pasiekė.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2022 Kim Michaels