Stimuliuojama ekonomika ir skolų ekonomika

Klausimas: Regis matome atsiradusią naują ideologiją, daugelis šalių leidžia pinigus taip, kaip dar niekada iki šiol neleido. Kuo baigsis ši nauja pinigų teorija, kuri potencialiai gali sukurti ne tik didelę infliaciją, bet galbūt ir sugriauti visą šį kortų namelį, kuris yra skolų ekonomika? Būtų galima galvoti, kad po pandemijos šalys turėtų džiaugtis tiesiog sugrąžindamos savo ekonomikas ant kojų. Kokia yra šio masinio eksperimento priežastis ir šerdis, kuris yra vykdomas tokio didelio trapumo ir nestabilumo pasaulinėje ekonomikoje metu?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų vebinare „Ideologijų eros pabaiga“.

Sakyčiau, kad tai yra ne tiek ideologija, kiek būtinybė, nes šalys žiūri į ekonomiką ir tiesiog suvokia, kad jeigu nestimuliuos ekonomikos, susidurs su krize, kuri iš tiesų gali atvesti prie visos sistemos žlugimo. Jos jaučia, kad vienintelis būdas yra vyriausybei stimuliuoti ekonomiką, nes, žinoma, privatūs verslai to nedarys.

Kapitalizmo istorijoje dar nė karto nematėte, kad tokie verslai kaip Google ar Amazon, ar Apple sakytų: „O, mes uždirbome didžiulį pelną, turime tiek daug pinigų banke, ir dabar duosime šiuos pinigus žmonėms, kad stimuliuotume ekonomiką.“ Nėra tikėtina, kad tai įvyks. Todėl tai daryti privalo valdžia.

Na ir dabar, tai yra tikra tiesa, jog tai gali atvesti prie infliacijos, tačiau nėra būtina, kad tai įvyktų. Viskas priklausys nuo to, kaip tai bus daroma. Ir tai priklausys nuo šalies pasiryžimo pažvelgti į visą finansų ir ekonomikos sistemą, ypač į skolų ekonomiką. Mes jau anksčiau apie tai kalbėjome, kad nėra tvaru leisti privatiems bankams kurti pinigus iš oro ir leisti jiems imti palūkanas, tad turi būti atrastas kitoks būdas tai spręsti. Daugelis šalių dabartiniu metu nėra tam atviros, tačiau jeigu ir toliau leis pinigus, tuomet jos gali būti priverstos pradėti apie tai mąstyti, nes susidurs su pasirinkimu: arba pradedame kažką daryti kitaip, arba visa sistema žlugs.

Akivaizdu, kaip anksčiau sakėme, kad ateis momentas, kai skola bus pasiekusi tokį mastą, jog vienintelis realistiškas sprendimas bus panaikinti visą skolą. Tačiau, žinoma, tai nebus veiksminga ilgalaikėje perspektyvoje, nebent taip pat pažvelgtumėte, kaip iš viso atsidūrėte tose skolose ir kaip galite tai pakeisti.

Amerikos Konstitucijoje yra labai aiškiai parašyta, kad tiktai Kongresas turi galią spausdinti pinigus. Tačiau Kongresas perleido šią galią privatiems bankams, ir jie nespausdina pinigų, jie kuria juos dirbtinai skolų pavidalu, niekuo jų nepadengdami. Ir vis dėlto, tai yra beveik tas pats, kas leisti jiems spausdinti pinigus, tačiau realybėje yra įmanoma sukurti sistemą, kurioje valdžia kontroliuotų visuomenėje cirkuliuojančių pinigų kiekį ir darytų tai tokiu būdu, kad būtų pakankamai pinigų sukurti tvarų ekonomikos augimą nesukuriant infliacijos. Yra įmanoma tai padaryti, ypač su šiuolaikine kompiuterių technologija. Tai būtų buvę sunku padaryti prieš 30 ar netgi 20 metų, tačiau šiandien yra įmanoma tai padaryti.

Yra ekonomistų pasaulyje, kurie yra pakankamai susiderinę su mano Esatimi, kad galėtų atnešti šiuos naujus ekonominius įrankius ir teorijas, ir tereikia tiesiog noro iš vyriausybių pusės į tai pažvelgti ir šitai įgyvendinti, tad klausimas yra toks: Ar jie tai padarys savanoriškai, o gal gręsiančio žlugimo grėsmė turės priversti juos ieškoti kažko naujo?

Nesiimsiu čia nieko prognozuoti; kai kurios šalys ryšis į tai pažvelgti savanoriškai, kitos turės būti priverstos tai padaryti, ir kurios tai bus šalys, šiuo metu gali būti sunku pasakyti, tad tiesiog turėsime palaukti ir pažiūrėti, kas įvyks.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels