Pinigų kūrimas ir nacionalinė skola

Klausimas: Ar galėtų mokytojai pakomentuoti dabartines finansines problemas? Pinigai yra spausdinami taip greitai ir vyriausybės ima milžiniškas paskolas ekonomikai pagelbėti. Nesuprantu, kam visos vyriausybės yra skolingos pinigus, kuriuos skolinasi. Ir tuo pačiu metu žmonės praranda darbus. Kokios yra ilgalaikės šių dirbtinai kuriamų pinigų pasekmės? Ar valdžios elitas apsaugo savo pozicijas ir žmonės turi mažiau laisvės?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Moterų išlaisvinimas“ 2020 m.

Na, mes jau tam tikru laipsniu pakomentavome finansinius koronos krizės aspektus. Tiesiog pasakysiu, kad tai yra net labai pagrįstas klausimas. Kai vyriausybės skolinasi pinigus, iš ko jos skolinasi šiuos pinigus ir kam jos yra juos skolingos? Ir galite matyti, kad keliose šalyse, ir akivaizdžiausiai tai yra matyti Jungtinėse Valstijose, vyriausybė skolinasi pinigus iš privačių bankų, sudarančių Federalinio Rezervo Banką. Federalinis Rezervas nėra federacinė institucija, tai yra privatūs bankai, priklausantys finansiniam elitui. Dauguma amerikiečių to netgi nežino. Tačiau faktas yra toks, kad vyriausybės dažnai yra skolingos pinigus privatiems bankams arba kitoms tarptautinėms finansų institucijoms.

Jau yra ekonomistų, sugalvojusių naują ekonomikos veikimo modelį, kuriame vyriausybė pati kurtų pinigus. Ir, žinoma, galite pažvelgti atgal ir istoriją ir matyti, kad Vokietijos vyriausybė XX-ojo amžiaus trečiajame dešimtmetyje sukūrė tiek daug pinigų, kad tai sukėlė hiperinfliaciją, ir tai, žinoma, nėra konstruktyvus modelis. Tačiau tai nereiškia, kad galite sakyti, jog dabartinis modelis, kuomet leidžiate privatiems bankams kurti pinigus skolos pavidalu, yra geresnis – abu jie veda į infliaciją. Abu jie veda į kainų augimą, jeigu su tuo yra nueinama į kraštutinumą. Tačiau šiandieniniame pasaulyje, kaip sakėme, su kompiuterių technologija ir didesne patirtimi bei žiniomis apie ekonomiką, vyriausybėms yra įmanoma kurti pinigus subalansuotu būdu, kuris neatvestų prie hiperinfliacijos ir todėl stimuliuotų ekonomiką. Ir, atvirai kalbant, būtų daug geriau, kad demokratiškai išrinktos vyriausybės valdytų pinigų kūrimą, o ne privatūs bankai, kurie atsiskaito ne žmonėms, o tik keliems akcininkams. Tad klausimas iš tiesų yra toks: ar norite finansinės sistemos, kuri būtų kontroliuojama ir valdoma elito, ar priešingai – būtų kontroliuojama ir valdoma demokratiškai išrinktos vyriausybės? Akivaizdu, kad elitas niekada nesirūpins tuo, kas yra geriausia žmonėms. Tačiau bent jau yra vilties, kad demokratiškai išrinkta valdžia tuo rūpinsis, o jeigu nesirūpins, ją tuomet galima pakeisti kita valdžia.

Akivaizdu, kaip taip pat sakėme, jog skola jau yra pasiekusi tokį lygį pasaulyje, kai tai nebėra tvari situacija. Šios skolos neįmanoma grąžinti. Jungtinėse Valstijose netgi yra politikų, kurie nesijaudina dėl spartaus nacionalinės skolos augimo, nes tiki, kad šaliai niekada nereikės jos gražinti. Tačiau argi šalis nemoka palūkanų nuo šios skolos? O iš kur ateina šie pinigai? Jie ateina iš žmonių sumokamų mokesčių. Argi šalis neleidžia nedideliam finansų elitui kurti pinigus iš nieko, tuo pačiu siurbiant pinigus iš žmonių, kuriuos jie tuomet naudoja saviems tikslams, o pagrindinis jų tikslas yra išsaugoti ir padidinti savo dominavimą finansų sistemai? Ir ar tai yra demokratiška? Ar tai atitinka demokratišką konstituciją? Galiu jus užtikrinti, kad toli gražu neatitinka.

Tai tikrai nėra tai, ką Sen Žermenas planavo Amerikai ar bet kuriai kitai demokratinei šaliai, ir tai tikrai nėra tai, ką planavo tėvai-įkūrėjai. Matėte, kad Amerikos revoliucija prasidėjo kaip reakcija į Britanijos karaliaus pavergimą. Tačiau šiandien finansinio elito pavergimas yra daug didesnis už tą įtaką, kurią karalius turėjo 1776 metais. Tai ar reikia dar vienos Amerikos revoliucijos? Na, tikrai ne smurtinės revoliucijos, bet tikrai reikia ekonominės revoliucijos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels