Finansų krizė 2021 metais?

Klausimas: Ar Sen Žermenas norėtų perduoti prognozę, kas įvyks su ekonomika 2021 metais? Ar krizė, kokia įvyko 2008 metais su kreditų krize, yra neišvengiama? Iki šio laiko tiek reali, tiek finansų ekonomika kažkaip regis išgyveno COVID pandemiją be jokių struktūrinių ir ilgalaikių pažeidimų.

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų vebinare „Ideologijų eros pabaiga“.

Na, kas nutiks ekonomikai, ne tik 2021 metais, bet taip pat ir vėliau, labai stipriai priklausys nuo to, ko vyriausybės, ypač šiuolaikinėse demokratijose, labiau pasiturinčiose šalyse nuspręs imtis. Ar jos atliks sąmoningą ir nuodugnų neoliberalizmo įvertinimą, suvoks, kad jis visiškai nepasiteisino, kad tai nėra funkcionuojanti ekonominė ideologija, ir tuomet pereis prie naujo modelio, kuriame valdžia labiau reguliuos ekonomiką, užuot leidusi „rinkai pakelti visus laivus“, ko ši akivaizdžiai nedaro?

Tai taip pat priklauso nuo jų noro toliau tęsti tam tikrą stimuliavimą. Matote situaciją, kurioje daugelis įmonių, ypač mažesnių įmonių, išgyveno dėl šio stimuliavimo. Daugelis žmonių tikisi bankrotų bangos, kai stimulų paketai nustos būti dalinami, tačiau tai priklausys nuo to, kada jie bus sustabdyti ir kiek bus įsibėgėjusi tikroji ekonomika, o tai priklausys nuo skiepijimo spartos ir taip toliau.

Akivaizdu, kad jeigu tam tikros vyriausybės primygtinai norės kabintis į neoliberalizmą, nors akivaizdžiai jo nesilaikė pandemijos metu, tačiau galvoja, kad galės iš karto prie jo grįžti, kai bus sustabdyti stimuliavimo paketai, tuomet šios šalys patirs finansinę ir ekonominę krizę.

Iki šiol matėte, kad akcijų biržos ir nekilnojamojo turto rinka laikėsi labai puikiai pandemijos metu. Ir tai yra, kaip jau anksčiau apie tai kalbėjome, lošimų ekonomika, arba įsitikinimais grįsta ekonomika, kuomet egzistuoja įsitikinimas, kad vyriausybės toliau dalins stimuliavimo paketus. Jeigu to nebus, tuomet iš tiesų pamatysite tam tikrą kritimą žemyn.

Ir klausimas, kaip jau apie tai anksčiau kalbėjome, iš tiesų yra toks, ar šalys ryšis pakilti į aukštesnį požiūrį į ekonomiką, palikdamos neoliberalizmą ir suvokdamos, kad šiuolaikiniame pasaulyje valdžia tiesiog privalo vaidinti savo vaidmenį ekonomikoje, nes to nedarydama ji leidžia nedideliam elitui įgyti monopolį pinigų sistemai ir finansų sistemai, kuris siekia išnaudoti populiaciją ir užgniaužti ekonomikos augimą.

Mes kalbėjome apie pajamų nelygybę, ir ši problema privalo būti sprendžiama praktiškai visose šalyse, tačiau ypač Jungtinėse Valstijose. O jeigu ji nebus sprendžiama, tuomet palaipsniui ji iššauks krizę, nes iš kur gali atsirasti pakankamas vartojimas, kuris neleistų šiems nedideliems verslams paskęsti? Didesni verslai gali lengviau atlaikyti audrą nei mažesni, tačiau ir jie nesugebės sustabdyti ekonominės griūties.

Visa tai priklauso nuo to, ar bus imtasi spręsti pajamų nelygybę, matant tai kaip didesnio paveikslo dalį. Ir jeigu tam tikros šalys nenorės to daryti, tuomet prognozuoju, kad tose šalyse įvyks finansų krizė, nebūtinai 2021 metais, nes ji gali būti perstumta į 2022 metus.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels