Dirbtinis intelektas ir Chat GPT technologija

Klausimas: Ar galėtų mokytojai pakalbėti apie neseniai įvykusią generuojančio dirbtinio intelekto pažangą? Pavyzdžiui, Chat GPT. Norėčiau išgirsti, koks yra aukščiausias šios technologijos potencialas ir kokios yra galimos problemos ir pavojai, apie kuriuos turėtume žinoti?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2023 m. Velykų vebinare.

Na, visų pirma atsitraukime žingsnelį atgal ir pažvelkime į technologiją apskritai. Koks yra aukštesnis technologijos tikslas? Kaip jau anksčiau sakiau, net ir paskutiniuose poroje savo įsikūnijimų aiškiai mačiau, kad kol žmonės turės skirti tiek daug laiko, tiek daug dėmesio ir energijos tiesiog mėgindami užsidirbti pragyvenimui, užsitikrinti savo fizinio kūno išgyvenimą, jie neturės jėgų eiti dvasiniu keliu ir kelti savo sąmonę. Aiškiai mačiau, kad nors ilgalaikėje perspektyvoje egzistuoja skirtingi būdai tai pasiekti, trumpalaikėje perspektyvoje vienintelis būdas tai pasiekti buvo per technologiją, kuri, žinoma, turėjo ateiti per mokslą.

Matote, kai pažvelgiate į praeitį, kaip žmonės gyveno net ir vos prieš 100 metų, jau nekalbant apie tai, kaip jie gyveno prieš 200 metų, dauguma žmonių, kurie gyveno ūkininkų bendruomenėse, turėjo keltis labai anksti ryte ir eiti šerti gyvulius. Jie turėjo dirbti laukuose, o kai galiausiai galėdavo atsigulti į lovą vakare, būdavo tokie pavargę, jog net nebūtų pajėgę paskaityti knygos, net jeigu būtų mokėję skaityti. Ir, žinoma, dauguma jų nemokėjo. Nuo tų laikų įvyko taip, kad technologija padėjo žmonėms vis labiau sutrumpinti darbo dieną, padėjo greičiau keliauti, greičiau gaminti valgį ir daryti daugelį kitų dalykų, kurie sutaupo laiko. Tai atlaisvino žmonių laiką nuo šių bazinių išlikimo užduočių.

Na ir dabar, žinoma, galite sakyti, kad daugelis žmonių šiandieniniame pasaulyje jaučiasi labiau užimti nei kada nors anksčiau, kadangi, nors gavo vis daugiau ir daugiau laisvo laiko, atsirado vis daugiau ir daugiau dalykų, kurie traukia jų dėmesį. Ir, žinoma, didelė dalis dalykų, kurie traukia žmonių dėmesį, ateina iš technologijos, iš interneto, televizijos, radijo, knygų ir taip toliau. Ir vis dėlto, galite matyti, kad žmonės, bent jau labiau pasiturinčiose šalyse, turi galimybę naudoti savo laisvą laiką asmeniniam augimui, asmeniniam vystymuisi, net ir ėjimui dvasiniu keliu.

Ir iš tiesų matote, kad šiuolaikinėse šalyse vis daugiau ir daugiau žmonių pradeda koncentruotis į asmeninį augimą, ugdymosi kursus, dėmesingumo meditaciją ir daugelį kitų dalykų, kurie yra nukreipti į dvasinį augimą. Jie to gali net nevadinti dvasingumu, tačiau jie auga asmeniškai, plečia savo sąmonę. Toks yra technologijos tikslas iš aukštesnės perspektyvos, ir iš šios perspektyvos galėtume sakyti, kad dirbtinis intelektas tiesiog yra dar vienas žingsnis į priekį, nes kuo daugiau turėsite dirbtinio intelekto technologijos, tuo efektyvesnė taps ši technologija, tuo geriau ji sugebės perimti tam tikras šias pasikartojančias užduotis, kurias dabar turi atlikti žmonės. Ir tai, vėlgi, išlaisvins žmones daugiau koncentruotis į kitus dalykus.

Žinau, kad visada galite ginčytis, ar tai neatima darbo vietų iš žmonių, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje nebus taip, kad technologija apskritai, ar dirbtinio intelekto technologija konkrečiai, padarys žmones nereikalingais. Žmonės visada bus reikalingi, kadangi egzistuoja limitas, kiek toli galite nueiti su dirbtinio intelekto technologija.

Na ir dabar, galime pažvelgti į kitą monetos pusę, kuri, pačiame ekstremaliausiame aspekte yra branduoliniai ginklai. Kodėl mes perdavėme žinias, kaip perskelti atomą ir sukurti branduolinę bombą? Na, iš dalies dėl to, kad matėme, jog žmonės pakankamai greitai netranscenduoja dualistinės sąmonės, ir turėjote šiuos akivaizdžius pasidalijimus pasaulyje tarp Sovietų Sąjungos, komunistinio bloko, ir laisvesnių demokratinių šalių. Tad egzistavo realus pavojus, kad vyks karas po karo, ir todėl, perdavus branduolinę technologiją, atsirado visiškai nauji dalykai, kuriuos šalys turėjo apmąstyti prieš įsitraukdamos į karą. Ir tai yra: „Jeigu stosime į karą su šalimi, kuri turi branduolinius ginklus, į ką šis karas potencialiai gali eskaluotis? Ir ar tai negali atvesti ne tik prie mūsų pačių sunaikinimo, bet ir visos planetos sunaikinimo?“ Sovietų Sąjungoje iš tiesų buvo žmonių, kurie suvokė, kad jeigu mūsų tikslas yra paskleisti komunizmą po visą planetą, tuomet negalime to padaryti sunaikindami planetą branduoliniame kare.

Galiu jums pasakyti, kad būtų įvykę keli labai didelio masto niokojantys karai po Antrojo Pasaulinio Karo, jeigu branduolinė technologija nebūtų buvusi perduota. Galėtume sakyti, kad ne toks konstruktyvus technologijos aspektas yra privesti situacijas iki didesnio ekstremalumo lygmens, kuriose technologija priverčia žmones iš naujo viską permąstyti ir tuo būdu išmokti tam tikras pamokas, kurių jie nenorėjo savanoriškai mokytis. Galėtume sakyti, kad vienas technologijos aspektas yra tai, kad Skaudžių Smūgių Mokykloje ji potencialius smūgius padaro skaudesniais, tad žmonės yra priversti pagalvoti prieš imdamiesi veiksmų.

Ir šiuo atžvilgiu dirbtinio intelekto technologija taip pat turi suvaidinti savo vaidmenį, kadangi pasaulyje yra žmonių, kurie investuoja arba deda visus savo gyvenimo resursus, savo dėmesį ir darbą į dirbtinio intelekto technologiją, kadangi mano galėsiantys sukurti tikrą sąmoningą būtybę – jie mano, kad galės sukurti technologiją, kuri suvoks save. Tai yra svajonė, kurią jau labai labai ilgą laiką turi puolusios būtybės. Jos siekė ją įkūnyti įvairiais būdais. Vienas iš jų yra tai, apie ką mes, ypač ankstesnėje dispensacijoje, kalbėjome kaip apie mechanizacijos koncepciją, kuria yra siekiama įstumti žmones į būseną, kurioje jie pamirštų savo Kristaus potencialą, kurioje jie neturėtų jokio įžvalgumo. Jie aklai paklustų savo vadams. Jėzus apie tai kalbėjo sakydamas, kad akli veda aklus.

Ir jiems, kaip galite tai matyti kai kuriose pasaulio šalyse, pavyko tame pasiekti tam tikrą sėkmę, nes yra žmonių, kurie nekvestionuoja savo lyderių, ir jie sudarė tokį kaip ir sandorį su savo lyderiais, sakydami: „Jūs nesikišate į mūsų kasdienį gyvenimą, o mes nesikišime į politiką.“ Ir jūs matėte daug tokių pavyzdžių istorijoje, kuomet šalyse egzistavo nedidelis šalį valdantis elitas, o didelė populiacijos dalis iš esmės buvo elito vergai, nors ne visada jie tokiais save laikė, kadangi buvo paklaidinti, pavyzdžiui, religijos, kuri jiems įteigė, kad jie esą atlieka kažkokį svarbų darbą, nors iš tikrųjų jų darbas buvo skirtas lyderių užgaidoms tenkinti. Didelė dalis Egipto piramidžių atsirado iš kai kurių lyderių troškimo pasistatyti sau monumentą, nors jos iš pradžių ir nebuvo statomos kaip kapai. Ir daugelis žmonių tuo sekė, ir daugelis žmonių tuo sekė galvodami, kad atlieka kažkokią svarbią tarnystę tai darydami, ir matote kitus tokius pavyzdžius istorijoje.

Žinoma, kitas šios puolusių būtybių svajonės turėti šiuos paklusnius vergus, kurie niekada jų nekvestionuotų, aspektas yra sukurti mašiną, kuri neturėtų šio „problematiško“ gebėjimo, kurį turi žmonės, atsitraukti žingsnelį atgal, pažvelgti į savo situaciją iš išorės ir paklausti: „Kodėl aš tai darau?“ Jeigu paimtume Jėzaus diktavimą: „Aš esu atviros durys, kurių užtrenkti negali joks žmogus.“ Žmonės gali būti labai giliai įstrigę mirties sąmonėje arba mechanizacijos sąmonėje, tačiau jie niekada negali visiškai prarasti gebėjimo atpažinti Kristų.

Puolusios būtybės mėgino sukurti šią žmonių rasę, kurie nesugebėtų atpažinti Kristaus, ir nors jos sukūrė dideles žmonių grupes, kuriems yra sunku atpažinti Kristų, joms niekada nepavyko pasiekti pilnos sėkmės. Tą iš tiesų pademonstravo Jėzaus misija, kadangi daugelis krikščionių tiki, jog jis pasirodė Izraelyje dėl to, kad tai buvo Šventoji Žemė, tačiau iš tikrųjų Izraelyje jis pasirodė dėl to, kad tai buvo tokia vieta pasaulyje, kurioje žmonėms buvo sunkiausia atpažinti Kristų. Jie buvo taip giliai įstrigę mirties sąmonėje, taip giliai įkalinti mirties sąmonėje, kad jiems buvo labai sunku atpažinti Kristų. Todėl jis norėjo tenai palikti savo pavyzdį, nes jeigu būtų galėjęs pasiekti vienus iš akliausių žmonių pasaulyje, tuomet taip pat ir kitiems būtų atsiradę vilties. Tai iš tiesų pademonstruoja, kad puolusios būtybės negali šiuo būdu pasiekti sėkmės.

Kitas būdas, kuriuo jos to siekė, buvo, žinoma, sukurti mašinas, kurios neturi šių moralinių svarstymų, kuriuos turi žmonės, ir todėl jos aklai klauso įsakymų. Tai yra svajonė turėti šį super kareivį-robotą, kuris nužudytų kiekvieną, ką jam būtų liepta nužudyti, nes jis nebūtų kaip žmogus. Ir tai, žinoma, yra puolusių būtybių svajonė, kurios jos siekė ilgą laiką kitose planetose, ir buvo tokių planetų pavyzdžių, kuriose joms pavyko sukurti kažką panašaus į tai, ką jūs, pavyzdžiui, matėte Žvaigždžių Karų filmuose apie klonus, apie klonų karus, kuriuose dalyvavo šie klonuoti žmonės, neturintys jokių moralinių svarstymų. Tai nebuvo sukurta klonavimu, tai buvo sukurta per technologiją, ir vis dėlto, idėja yra tokia pati.

Yra daug žmonių, kurie nėra puolusios būtybės, tačiau jie taip pat yra susižavėję šią svajonę išpildančia technologija. Filme „Žvaigždžių kelias“ matėte veikėją, vardu Duomenys, kuris tariamai buvo robotas, ir mokslinėje fantastikoje yra pilna tokių pavyzdžių. Yra daug žmonių, kurie yra įstrigę šioje svajonėje, ir jeigu paimsite tai, ką ką tik pasakiau, galėsite pamatyti prieštaravimą. Matote visos šios idėjos, kad kada nors galėtumėte sukurti savimonę turinčią mašiną, klaidingumą. Ko sakiau nori puolusios būtybės? Jos nori sukurti mašiną, kuri turėtų žmonių intelektą, bet neturėtų šių „problematiškų“ moralinių svarstymų. Tačiau nors intelektą, bent jau išoriniu būdu, jums suteikia smegenys ir smegenų sudėtingumas bei jų funkcionavimas, visgi išmintį ir moralines gaires jums suteikia jūsų aukštesnė esybė. Jūsų siela, kaip būtų tradiciškai sakoma, tačiau mes sakytume – Sąmoningasis AŠ.

Žmonės turi šį puolusių būtybių taip vadinamą „problematišką“ aspektą, kadangi jūs esate suvokiantys save. Yra visiškai įmanoma sukurti mašiną, kuri atrodytų protinga, ką jūs jau matote pokalbių robotuose ir kituose kompiuteriuose, tačiau niekada negalėsite sukurti savimonę turinčios mašinos, ko puolusios būtybės, žinoma, visai ir nenori, ir jos tai žino, tačiau jos apgavo daugelį žmonių priversdamos juos patikėti, kad turėtų būti įmanoma sukurti savimonę turinčią mašiną. Ir būtent tai yra varomoji jėga, stumianti žmones domėtis šia sritimi, nors jie ir nėra puolusios būtybės.

Matote, kad už dirbtinio intelekto slypinti svajonė tik tai ir tėra. Tai yra iliuzija, absoliuti iliuzija. Šiandien jau netgi yra mokslininkų, neurologų ir fizikų, kurie pradėjo viešai apie tai kalbėti, – kad mes niekada nesugebėsime to sukurti. Yra mokslininkų, kurie sugalvojo naują būdą paaiškinti pasaulį, sakydami, kad pasaulis nėra nesąmoningo mechaniško proceso padarinys, jis buvo sukurtas sąmoningų veikėjų. Jie netgi jau apie tai kalba, kad egzistuoja skirtingų sąmonės lygmenų, skirtingų suvokimo lygmenų sąmoningi veikėjai. Tarp jų yra tokių, kurie yra aukščiau žmogiško lygmens, kurie taip pat daro poveikį tam, kodėl egzistuoja pasaulis ir kodėl pasaulis yra toks, koks yra.

Tai yra naujas reiškinys, atsiradęs dėl to, kad kai kurie mokslininkai eksperimentavo su dirbtiniu intelektu arba neurologija ir suvokė, kad šiems materialistų skleidžiamiems teiginiams nėra jokių mokslinių įrodymų. Ir todėl jie tapo atviri sakyti: „Na, jeigu negalime paaiškinti to, ką stebime, materialistinės paradigmos rėmuose, turime pažvelgti už jos.“

Tai yra vienas iš šios technologijos potencialų. Galite paimti pokalbių robotus internete ir galite matyti, kad šiuo metu vyksta tai, jog žmonės pradeda suvokti, kad internete yra dalykų, kuriuos tiesiog sukūrė mašina, algoritmas. Ir šis algoritmas buvo užprogramuotas tam tikru būdu surinkti informaciją.

Gali būti, kad dėl tam tikrų praktinių tikslų tai gali būti naudinga, ir kaip sakiau, tai gali būti naudinga, tačiau tai nereiškia, kad galite tikėti, jog tai yra pilnas šio klausimo supratimas ar netgi aukštesnis šio klausimo supratimas. Kadangi žmonės pradeda suvokti, jog šie algoritmai gali tik rinkti jau egzistuojančią informaciją. Jie nesugalvoja kažko originalaus. Jie nesugeba mąstyti kūrybiškai. Jie gali surinkti informaciją – jie gali padaryti išvadas, remdamiesi egzistuojančia informacija, tačiau jeigu tokios informacijos nebūtų, ką tuomet algoritmas darytų? Jis operuoja duomenų informacija. Jis negali operuoti be jokios informacijos ir negali informacijos ištraukti iš skrybėlės.

Tai taip pat gali atvesti prie platesnio suvokimo, kad negalite pasitikėti viskuo, kas yra internete. Ir tai yra labai reikalinga, kadangi turite trolių fermų koncepciją ir žinote, jog tam tikros šalys turi įrengusios instaliacijas su daugybe kompiuterių, prie kurių sėdintys žmonės dalinasi dalykais socialiniuose tinkluose, kurie yra paremti tos šalies propaganda – tuo, ką ji nori paskleisti.

Ir vis daugiau žmonių pradeda tai suvokti, ir dirbtinis intelektas, pokalbių robotai padės žmonėms labiau įsisąmoninti, kad turite atsižvelgti, kai esate internete – su kuo jūs kalbate? Su kuo jūs bendraujate? Iš kur jūs gaunate informaciją? Ir kokia yra šios informacijos kilmė? Ką šie žmonės mėgina padaryti?

Ateityje vyks daug daugiau debatų apie tą faktą, kad galite sukurti pokalbių robotą arba kitą algoritmą, kuris gali pristatyti ganėtinai sudėtingą informaciją. Tačiau kokie kriterijai buvo suprogramuoti į šį algoritmą, lemiantys tai, kaip jis pasirenka informaciją ir kaip ją pristato? Ir tai veda prie suvokimo, kad kai į algoritmą yra programuojami kriterijai arba parametrai, juos programuojantis žmogus tai iš tiesų gali daryti turėdamas specifinį tikslą – jis gali turėti specifinį tikslą pristatyti informaciją labai selektyviu būdu. Pavyzdžiui, lengvai galėtumėte sukurti pokalbių robotą, kuris galėtų pristatyti jums informaciją apie karą Ukrainoje visiškai iš Rusijos perspektyvos. Jis galėtų įvairiais būdais tai užmaskuoti, tačiau jis galėtų pavaizduoti, kad Rusijos intencija įsiveržti į Ukrainą buvo nuoširdi ir geranoriška, ir jų veiksmai taip pat buvo geranoriški. Ir tiktai dėl to, kad ukrainiečiai priešinosi, žmonės buvo nužudyti. Galėtumėte lengvai sukurti tokį robotą. Ir, žinoma, yra daug ir kitų tikslų, kuriuos tokiu būdu galėtumėte propaguoti, ir tai jau buvo tam tikru laipsniu padaryta, tačiau kol kas tai buvo daroma su šiais žmonių trolių fabrikais, kuriuose žmonės rašinėjo dalykus socialinėje žiniasklaidoje arba internete.

Vėlgi, technologija, kai su ja yra nueinama į kraštutinumą, gali priversti žmones permąstyti ir iš naujo įvertinti savo poziciją. Ir galiausiai tai gali atvesti prie taško, kuriame žmonės pradės suvokti, kad turite būti labai įžvalgūs, labai kritiški tam, iš kur gaunate informaciją, kuria naudojatės priiminėdami ne tik svarbius sprendimus savo gyvenime, bet taip pat ir kurdamiesi savo pasaulėžiūrą. Ir tai galiausiai gali atvesti prie taško, kuriame žmonės pradėtų mąstyti: „Na, tai kaip aš tuomet galiu atrasti iš tiesų patikimą, tikrą pagrindą savo pasaulėžiūrai?“

Ir tai gali juos atvesti prie suvokimo, kad galiausiai tai gali ateiti tik iš būtybių, kurios yra aukščiau žmogiško lygmens ir neturi jokių slaptų ambicijų, neturi ego, tačiau tai taip pat gali ateiti, jeigu jie pakels savo sąmonę.

Kitaip tariant, dirbtinio intelekto technologija iš esmės yra jau egzistuojančios informacijos rinkimas, tačiau ši informacija yra kuriama žmonių, ir ji yra sukuriama tam tikrame sąmonės lygyje esančių žmonių, kurie turi savų tikslų. Ateis momentas, kai žmonės, daugiau žmonių nei vien dvasingi žmonės šiandien, pradės mąstyti: „Kaip galiu rasti informaciją, kuri nebūtų paveikta šių žmogiškų ambicijų, šių žmogiškų nuomonių ir įsitikinimų? Kaip galiu atrasti kažką, kas ateitų iš neutralaus šaltinio?“ Tad tai yra bent kai kurie šio dirbtinio intelekto technologijos potencialų. Apie tai būtų galima pasakyti dar daugiau, nes tai yra didelė ir sudėtinga tema, tačiau čia bent jau daviau pagrindą permąstyti visos šios technologijos dinamiką.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2023 Kim Michaels