Apie moteris akademijoje
Klausimas: Profesorių moterų universitetuose skaičius atsilieka nuo profesorių vyrų, ypač gamtos moksluose. Ką būtų galima padaryti, kad pagerintume moterų padėtį akademijoje?
Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2020 m. vebinare „Moterų išlaisvinimas“.
Na, kaip Motina Marija sakė, akademijoje gali įvykti pokytis, paliekant šį racionalų, linijišką mąstymą ir pradedant labiau vertinti intuityvų arba holistinį mąstymą. Mes jau anksčiau kalbėjome apie faktą, kad pradedant nuo Aristotelio, Vakarų civilizacija buvo pastūmėta koncentruotis į redukcionistinį požiūrį savo pasaulio supratime.
Egzistuoja ši tendencija skaidyti dalykus į vis mažesnius ir mažesnius vienetus ir studijuoti šiuos vienetus, kad prisikasus prie pačio pamatinio vieneto, ar pavadintumėte jį subatomine dalele ar dar kažkuo, turėtumėte pagrindą suprasti viską, kas vyksta visatoje. Tačiau kaip jau keletą kartų sakėme, paprasčiausiai egzistuoja limitas, kiek toli galite nueiti su šiuo požiūriu. Ir mokslas jau susidūrė su šiuo limitu – jei tik mokslininkai vyrai ryžtųsi tai pripažinti. Žinoma, jie nenori to pripažinti, nes yra labiau įstrigę linijiškame, analitiniame prote.
Turi atsirasti šis suvokimas, kad jeigu iš tiesų norime peržengti savo dabartinius limitus, turime imti visiškai kitaip į tai žiūrėti, visiškai kitaip apie tai mąstyti. Ir moterys šiuo metu yra atviresnės šiam požiūriui. Jos bendrai yra intuityvesnės, o tai reiškia, kad jos turi holistiškesnį požiūrį. Jos iš tiesų sugeba geriau matyti didelį paveikslą, užuot žiūrėjusios vien į detales. Ne visos moterys, bet daugelis.
Norint, kad įvyktų šis lūžis, šis pripažinimas, kad mokslas pasiekė limitą, kad negalime toliau judėti su savo dabartiniu požiūriu, nes jeigu darome tą patį dalyką ir tikimės kitokių rezultatų, esame pamišę (pasak vieno iš pačių protingiausių žmonių pasaulyje, kurį pripažįsta visi mokslininkai vyrai), turime ieškoti naujo požiūrio. Ir egzistuoja galimybė, kad moterys gali tapti varomąja šio naujo požiūrio jėga. Žinoma, jau yra, tiek vyrų, tiek moterų, kurie vysto kitokios rūšies mokslą, ir pavyzdys čia galėtų būti sistemų teorija bei kiti mokslai, kurie mėgina pažvelgti į visumą ir suvokia, kad net ir Chaoso teorijoje, nedidelis poveikis vienoje vietoje, gali padaryti didelį poveikį kitoje vietoje, kadangi viskas yra tarpusavyje susiję.
Kai pripažįstate, ką įrodė kvantinė fizika, jog viskas yra tarpusavyje susiję, kaip tuomet galite toliau galvoti, jog redukcionistinis požiūris, žvelgiant į vis mažesnes ir mažesnes detales, gali jums kažką pasakyti apie visos visatos tarpusavyje susijusią visumą? Tėra laiko klausimas, kada įvyks šis pokytis. Jis neišvengiamai įvyks. Jeigu jums tai rūpi, iš tiesų galite išsakyti tam prašymus, naudodamiesi mano šaukiniu ar tam tikromis invokacijomis. Tačiau yra akivaizdu, kad aukso amžiuje tai įvyks. Tai tėra laiko klausimas.
Versta iš www.ascendedmasteranswers.com