Valstybinė sveikatos apsaugos sistema JAV?

Klausimas: Ar COVID-19, korona viruso išgyventa patirtis padarys kokius nors išliekančius pokyčius JAV visuomenėje? Ar daugiau žmonių pradės dirbti iš namų? Ir ar pradėsime labiau finansuoti valstybines sveikatos iniciatyvas ateityje?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Rinkitės Amerikos ateitį“ 2020 metais.

Na, tai iš tiesų yra atviras klausimas. Negaliu jums duoti atsakymo, kadangi negaliu prognozuoti, ką Amerikos žmonės darys ir kaip jie reaguos. Yra tiek daug amerikiečių, kurie priklauso tam tikrai politinei frakcijai, ir jie nenori objektyviai arba neutraliai pažvelgti į šią situaciją. Yra žmonių, ir jeigu būtume visiškai sąžiningi, dauguma jų yra konservatorių stovykloje, kurie yra taip stipriai apakinti to epinio poreikio skleisti šias konservatyvias krikščioniškas vertybes, kad jie yra tapę nejautrūs savo broliams žmonėms.

Jie nenori pažvelgti į faktą, kad daug, daug žmonių, kurie neturėjo sveikatos draudimo ir neturėjo priėjimo prie valstybinio sveikatos draudimo dėl „Obamacare“ akto panaikinimo, mirė nuo COVID-19, kai jiems visiškai nebuvo būtina mirti. Jie nenori to pripažinti, nenori pripažinti, kad tai yra didžiulė problema, paveikusi daugelį šeimų. Jie nenori pripažinti, kad JAV sveikatos apsaugos sistema akivaizdžiai veikia apverstos piramidės principu, ir ji labai mažai ką gali pasiūlyti vargingiausiam ketvirčiui ar trečdaliui populiacijos. Jie nenori pripažinti, kad nerasite tokios situacijos nė vienoje kitoje taip vadinamoje pažangioje visuomenėje.

Jeigu pažvelgtume į pasaulinę situaciją, galėtume sakyti, jog yra visiškai akivaizdu, kad kai kurioms šalims sekėsi geriau nei kitoms. Ir jeigu pažvelgtumėte į tai neutraliai, pamatytumėte, kad geriausiai sekėsi toms šalims, kurios turi valstybinę sveikatos apsaugos sistemą, pasiekusią tam tikrą organizuotumo ir modernumo lygmenį. Pagrinde galite pažvelgti į Skandinavijos šalis, į Šiaurės Europos šalis, į Vokietija ir kitur, ir galite matyti, kad šios šalys pasirodė daug geriau už Jungtines Valstijas pagal ligos paliestų žmonių skaičių ir nuo COVID-19 susijusių priežasčių mirusių žmonių skaičių.

Jeigu pažvelgtume į tai neutraliai, galėtume sakyti, kad jeigu Jungtinės Valstijos nori ir toliau išlikti pažangia šalimi, ji tiesiog privalo sukurti valstybinę sveikatos apsaugos sistemą. Ją turi visos kitos pažengusios demokratijos. Akivaizdu, kad pasaulio evoliucija juda šia kryptimi. Vis daugiau ir daugiau šalių turės valstybinę sveikatos apsaugos sistemą. Jos pasieks vis didesnį išsivystymo laipsnį. Ir jeigu Amerika nori išlaikyti tempą ir neatsilikti, ji privalo padaryti tą patį, tai padaryti yra tiesiog būtina.

Šią situaciją dar labiau pablogino, kaip apie tai kalbėjome, auganti pajamų nelygybė, kuomet tiek daug žmonių, net ir tie žmonės, kurie anksčiau priklausė vidurinei klasei, nebegali sau leisti sveikatos draudimo, nes jie vos pajėgia išlaikyti tam tikrą pragyvenimo lygį. Tai nėra tvari situacija.

Ir esmė yra tokia, kad jeigu pakeistumėte situaciją, kuomet pinigus vėl pradėtumėte duoti tiems žmonėms, kurie dirba realius darbus, ir apmokestintumėte turtinguosius, kaip jie ir turėtų būti apmokestinti, jeigu mokesčių sistema būtų sąžininga, nebūtų visiškai jokių problemų finansuoti valstybinę sveikatos apsaugos sistemą Jungtinėse Valstijose. Reikia tik politinės valios. O ši politinė valia privalo ateiti iš žmonių daugumos, kurie pradėtų to reikalauti. Akivaizdu, kad šiuo metu vis dar tebevyksta krizė. Tačiau aišku yra tai, kad yra daug žmonių, kurie suvokia šiuos dalykus. Ir krizei pradėjus trauktis, pradės vis stiprėti debatai ir atsiras vis didėjantis reikalavimas ir augantis suvokimas, kad Amerikos sveikatos apsaugos sistemai reikalingi drastiški pokyčiai ir ji turi būti pasukta nauja kryptimi. Tai tiesiog neišvengiama.

Kas liečia, ar žmonės dirbs iš namų, na taip, tai iš tiesų įvyks tiek Jungtinėse Valstijose, tiek daugelyje kitų šalių, bet nebūtinai iki tokio lygmens, kad pakeis tradicines darbo vietas. Akivaizdu, kad interneto amžiuje čia yra labai stipriai atsiliekama. Yra daug, daug įmonių, kurios jau seniai turėjo leisti savo darbuotojams dirbti iš namų. Ir akivaizdu, kad ši krizė iškėlė šį klausimą ir daugelis įmonių pradėjo suvokti, kad yra verta tai daryti.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels