Už smurto Amerikoje slypintis mentalitetas

Klausimas: Šį praėjusį pirmadienį, Floridos valstijos gubernatorius pasirašė prieš riaušes nukreiptą įstatymą, kurio tikslas yra ginti teisėsaugos agentūras ir tramdyti smurtu pasibaigiančius protestus. Tikėtina, kad iš dalies tai yra reakcija į Amerikos miestuose praėjusią vasarą vykusias riaušes. Labiausiai neraminanti šio naujo įstatymo dalis yra ta, kad ji suteikia civilinį imunitetą žmonėms, kurie važiuoja ant kelią blokuojančių protestuotojų. Pastaruoju metu matomi smarkiai išaugę masiniai šaudymai Amerikoje. Smurto lygmuo atrodo vis labiau auga. Išrinkti pareigūnai turėtų dirbti dėl įtampos mažinimo, o šis naujas įstatymas regis turi potencialą viską tik dar labiau pabloginti. Ar įmanoma kažkaip apgręžti visą šią situaciją pozityvesne linkme ir pažaboti smurtą Amerikoje?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo Sen Žermeno per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2021 metų Rusijai skirtame vebinare „Įveikite pranašumo sąmonę ir jausmą, kad esate nevientisi, sutraumuoti ir susikoncentravę į išorę“.

Tai yra sudėtinga tema, kadangi smurtas Amerikoje turi daugiau nei vieną priežastį. Jeigu komentuotume vien šį atsaką iš pareigūnų pusės, akivaizdu, kad Amerika, kaip ir keletas kitų demokratijų, dėl augančio smurto ir įtampos yra verčiama svarstyti metodus, kurie iš tiesų nėra demokratiški.

Ir būtent tai matėte nutinkant daugelyje totalitarinių šalių, kuomet žmonės pradeda prieštarauti tam tikram režimui, ir tuomet šis režimas imasi vis griežtesnių priemonių protestams užgniaužti. Būtent tai matėte vykstant Rusijoje. Matote, kad net ir kai kurios demokratijos yra verčiamos, dėl šio vis didėjančio smurto ir įtampų, leisti šiuos įstatymus ir metodus, kurie iš tiesų nėra demokratiški ir jiems neturėtų būti vietos demokratinėje šalyje.

Ar tai reiškia, kad jie neturėtų šito daryti? Na, jie turi kažko imtis smurtui sustabdyti, tai yra akivaizdu, tokioje šalyje kaip Amerika. Kaip jau kalbėjome, visoms šalims reikia kažką daryti dėl neapykantos kalbos, kuri gali greitai peraugti į fizinį smurtą.

Ir esmė čia yra tokia, kad dėl šių dalykų turi vykti debatai. Tam tikra prasme, galėtume sakyti, kad smurtas verčia visuomenes diskutuoti apie šiuos dalykus ir svarstyti: „Kokia būtų priderama reakcija demokratinei šaliai?“ Taip pat yra akivaizdu, kad kai jau įžengiate į šį jėga primetamų ribojimų ciklą, kur visa tai baigiasi? Kiek toli turite eiti? Ir būtų konstruktyviau, kaip teisingai sakai, pažvelgti, kokia yra įtampos priežastis. Kaip galėtume ją sumažinti?

Ir dabartinė Jungtinių Valstijų administracija tai supranta ir siekia mažinti šią įtampą geriausiai kaip sugeba. Ir tuo ji ryškiai skiriasi nuo ankstesnės administracijos, kuri iš tiesų įtampą tik didino, užuot ją mažinusi. Tuo nenoriu pasakyti, kad dabartinė administracija turės didelį pasisekimą šioje srityje, kadangi smurtas Amerikoje yra labai sudėtinga problema.

Savo šaknimis jis siekia pačias šios šalies sukūrimo ištakas, ir kaip jau anksčiau esame sakę, Amerika nėra transcendavusi šio pasiryžimo naudoti smurtą ir jėgą tam tikriems tikslams pasiekti, ar tai būtų asmeniniai, ar politiniai tikslai. Ilgalaikis sprendimas būtų Amerikai tai transcenduoti, kaip tą padarė kai kurios kitos demokratinės šalys. Jūs galite, kaip į artimiausią pavyzdį, pažvelgti į šiaurę nuo sienos – į Kanadą, kuri yra daug toliau pasistūmėjusi šia linkme už Ameriką, tačiau net ir kai kurios Europos šalys yra pralenkusios Ameriką.

Ir tai yra procesas, kuriam reikės laiko. Ir klausimas iš tiesų yra toks, kiek dar situacija turės pablogėti, kol Amerika pradės persilaužti ir ryšis tai spręsti. Tai yra labai giliai įsišakniję Amerikos psichikoje, šis tikėjimas, kad tam tikrais atvejais smurtą ne tik kad galima pateisinti, bet smurtas yra būtina ir vienintelė išeitis.

Kaip jau anksčiau sakiau, net ir Revoliucinio Karo būtų buvę galima išvengti. Būtų buvę įmanoma sukurti Jungtines Valstijas be smurto, tai būtų užtrukę ilgiau, tačiau būtų buvę įmanoma jas sukurti be smurto. To nebūtų buvę įmanoma padaryti su tais laikais egzistavusia sąmone. Tačiau teoriškai tai būtų buvę įmanoma padaryti.

Realybė yra tokia, kad galite pasiekti pozityvų tikslą nenaudodami smurto ir jėgos. Tai gali užtrukti ilgiau, tačiau tai yra įmanoma padaryti. Būtent to Amerikos psichika nėra suvokusi. Amerikos psichika turi šią tendenciją įžengti į šią obsesinę-kompulsinę būseną, kurioje žmonės mato, kad yra tikslas, kuris turi būti pasiektas, ir jis privalo būti pasiektas dabar!

Tai yra epinis mąstymas. Tai turi būti pasiekta dabar! Todėl tikslas gali pateisinti priemones. Smurtą ir jėgos naudojimą galima pateisinti, nes jeigu nepasieksime tikslo dabar, viskas pasidarys blogiau. Ir matėte, kaip Donaldas Trampas ir jo administracija aiškiai naudojo tai kaip manipuliacinį įrankį: „Padarykime Ameriką vėl didžią“, kurio esmė iš tiesų buvo išsaugoti baltųjų vyrų dominavimą Amerikoje, kuriems, kaip jie vaizdavo, iškilo grėsmė, ir kurie išnyks, jeigu tuojau pat nebus imtasi kažko daryti. Kitaip tariant, jeigu nieko nebus daroma dėl rinkimų, šalies nebeliks.

Būtent šis mentalitetas slepiasi už viso šio smurto, ir netgi už individualių žmonių vykdomų šaudynių. Šis mentalitetas yra taip giliai įsišaknijęs Amerikos psichikoje, kad prireiks labai didelių sąmoningų pastangų jį išrauti. Kalbant praktiškai, tam reikės laiko. Tai įvyks. Tai akivaizdžiai yra tas dalykas, kuris turi įvykti, kad Amerika galėtų įžengti į aukso amžių ir įkūnyti aukso amžių. Aš turiu planus, kaip tai galėtų įvykti. Vėlgi, yra daug žmonių, kurie yra tam atviri ir dirba dėl šio tikslo. Kai kurie iš jų ne visada yra pusiausvyroje, ir vis dėlto, jie dėl to dirba.

Tačiau klausimas čia iš tiesų yra toks: Kokį kraštutinumą turės pasiekti šis smurtas, kol kritinė masė žmonių nubus ir tars: „Viskas, gana.“ Akivaizdu, kad ginklų kontroliavimo klausimas yra dalis šio sprendimo. Tačiau tai nėra aukščiausias sprendimas. Aukščiausias sprendimas yra pokytis sąmonėje, atsitraukiant nuo šio mąstymo: „Smurtas yra pateisinamas ir būtinas. Smurtas yra vienintelis būdas atnešti pozityvius pokyčius ir mes privalome atnešti šiuos pokyčius, ir privalome juos atnešti dabar.“

Tai yra epinio mąstymo versija, kuris, galėtume sakyti, tuo laiku atvedė prie Amerikos sukūrimo. Kaip sakiau, Amerika to netranscendavo ir kol ji to nepadarys, negalės iš tiesų judėti į priekį, į aukso amžių. Būtent dėl to matote tam tikrą stagnaciją įvairiose Amerikos visuomenės srityse. Kai tuo tarpu matote, kad kitos šalys jau yra pasistūmėjusios toliau, kadangi joms nereikia spręsti šios problemos, su kuria jūs susiduriate.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2021 Kim Michaels