Kaip išsilaisvinti nuo priklausomybiškų santykių

Klausimas: Prašau pakylėtųjų mokytojų man padėti, praplečiant supratimą apie toliau aprašytąją problemą. Mano motina yra priekabiauti mėgstantis žmogus, ir aš kentėjau jos išpuolius prieš mane fiziškai ir emociškai visą savo gyvenimą. Visi kiti mano šeimos nariai visiškai palaiko jos pusę, ir niekas nė neįtaria, kad dėl to kenčiu, kadangi, kaip taisyklė, smurtautojais visi aplinkiniai tiki, kadangi su kitais jie elgiasi kitaip. Šios moters neapykantos man priežastis yra mano tėvas. Jos nuomone, jis ją išnaudojo ir sugriovė jai gyvenimą. Dėl kažkokios priežasties aš jai tapau tarsi kažkokiu priešu visam gyvenimui. Nors mano motina taip pat žino apie pakylėtųjų mokytojų mokymus, ji sugeba atrasti savų argumentų, kodėl aš vis tiek esu kalta dėl jos sugriauto gyvenimo. Ji nenori man duoti mano paveldėjimo dalies, kad galėčiau nusipirkti savo būstą ir ją palikti. Labai stipriai kenčiu psichologiškai dėl visos šios šeimyninės dramos. Prašau, mokytojai, pasakykite man, kaip man ištrūkti iš šios situacijos. Prašau, padėkite man pamatyti, ko nesugebu matyti.

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2022 m. vebinare Ukrainai.

Visų pirma, noriu pasakyti, kad yra tokių žmonių pavyzdžių, kurie naudojasi mūsų mokymais, siekdami pateisinti savo dabartinio gyvenimo būdo tęsimą, kuriame jie nenori prisiimti atsakomybės už save. Jeigu tavo motina tave kaltina dėl to, kad tavo tėvas ją išnaudojo, tai akivaizdžiai rodo, kad ji nėra prisiėmusi atsakomybės už save, o tai reiškia, kad ji iš tiesų nėra rimta pakylėtųjų mokytojų mokinė, nes kitaip to nedarytų.

Dalykas, kurį gali čia suvokti, yra, kad raktas išsilaisvinimui nuo savo motinos slypi ne paveldėjimo gavime, ne savo būsto nusipirkime ar pabėgime nuo jos. Raktas slypi tavo psichologijoje. Turi išrišti tai, kas yra tavo pačios psichologijoje, kas verčia tave manyti, kad negali išeiti. Tai, ką tu čia aprašai, yra klasikiniai priklausomybiški santykiai, kuriuose tu tapai priklausoma nuo savo motinos ir todėl galvoji, kad negali išsilaisvinti nuo jos ir nuo jos priekabiavimų. Gali rasti psichologinės literatūros apie priklausomybiškus santykius, gali ieškoti profesionalų pagalbos, ką ir raginčiau tave daryti. Tačiau taip pat gali naudotis mūsų įrankiais savo dvasinėms traumoms gydyti, išrišti šias atskirąsias savastis, kad galėtum nuo to išsilaisvinti.

Esmė čia yra ne tiek fiziškai atsitolinti, kiek atsitolinti psichologiškai, kad net tavo motinai toliau taip pat elgiantis, tai tavęs daugiau nebeveiktų. Mes jums perdavėme įrankius tai pasiekti, tačiau privalai to norėti ir stipriai pasiryžti siekti išsilaisvinimo, ką padaryti, ir aš tą puikiai suprantu, yra sunku, būnant priklausomybiškuose santykiuose.

Tačiau tam tikra prasme, gali suvokti, jeigu ryšiesi tai padaryti, kad tavo motina ant tavęs projektuoja, jog ji tik dėl tavęs negali pakeisti savo gyvenimo. Tačiau tuo pat metu tu projektuoji ant savo motinos, kad ir tu negali pakeisti savo gyvenimo dėl jos. Tai yra klasikinis priklausomybės mechanizmas. Tau reikia nuspręsti, kad iš tiesų nori išsilaisvinti, ir tuomet tau reikia padaryti viską, kas būtina, kad išsilaisvintum. Visų pirma, suprask, kad tai ne tavo motina neleidžia tau išsilaisvinti, to padaryti tau neleidžia tavo pačios psichologijoje glūdintis mechanizmas – atskirosios savastys.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2022 Kim Michaels