Aukštasis mokslas gali būti daug daugiau nei vien racionalaus proto švietimas
Klausimas: Kalifornijos universiteto valdybos nariai nubalsavo už tai, kad iš abiturientų nebebūtų reikalaujama pateikti SAT arba ACT balų stojant į universitetą. Tai yra didelis smūgis tradiciniams standartizuotiems testams, valstybinės sistemos lyderiams mėginant atsižvelgti į sąžiningumo kriterijus. Kai kurie žmonės teigia, kad aukšti SAT balai rodo būsimą sėkmę universitete, ir kad naudojimasis šia sistema, pateikiant SAT balus, yra objektyvus būdas įvertinti, ką reikėtų priimti į universitetą. Ar SAT arba ACT įvertinimų pašalinimas, stojant į universitetų sistemą, buvo įkvėptas pakylėtųjų mokytojų, ir ar tai yra žingsnis teisinga linkme, padedant įstojimą į universitetų sistemą padaryti mažiau elitistiniu ir humaniškesniu?
Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas 2020 m. vebinare „Moterų išlaisvinimas“.
Na, jeigu kada nors atlikote taip vadinamą IQ testą, galėjote suvokti, kad šio testo rezultatai nebūtinai pateikia objektyvų jūsų protingumo įvertinimą. Jie tik parodo tai, ar turite tokios pačios rūšies protavimą kaip testą sukūrę žmonės, pagal tai, koks yra jų protingumo apibrėžimas. Ir jeigu turite kai kurias iš tokių pačių tendencijų, pavyzdžiui, turite labai linijišką, racionalų, analitišką, loginį mąstymą, tuomet gerai pasirodysite jų sukurtuose testuose. Tačiau tai iš tiesų nieko nesako apie jūsų tikrąjį gyvenimišką intelektą, jūsų intuicinius gebėjimus ir taip toliau. Tas pats galioja ir ACT bei SAT. Šie įverčiai iš tiesų kažką pasako tik apie tai, ar mokiniai turi tokį patį mąstymą kaip testą sukūrę žmonės.
Priežastis, kodėl tradiciškai yra sakoma, kad jeigu gerai pasirodysite teste, jums gerai seksis ir universitete, yra, žinoma, ta, kad egzistuoja atitikimas. Žmonės, kurie kuria šiuos testus, dažnai yra iš universitetų aplinkos, tad jie turi tokį patį protingumo apibrėžimą, kuris vyrauja universitetinėje aplinkoje. Tai reiškia, kad jeigu mokinys sugebės gerai pasirodyti teste, taip pat yra tikėtina, kad jis arba ji gerai pasirodys ir universitetinėje aplinkoje, nes galės išpildyti tos aplinkos reikalavimus, kurie dažnai yra apibrėžiami, remiantis labai intelektualiu, racionaliu, linijišku mąstymu.
Tai, žinoma, nereiškia, kad žmonės, kurie negali gerai pasirodyti toje aplinkoje, kurie negali gauti universitetinio laipsnio, nėra protingi ir negali įnešti vertingo indėlio į visuomenę. Aš tik pasakysiu, kad tai yra žingsnis į priekį, žvelgiant iš pakylėtosios perspektyvos, jog leidžiate platesnei mokinių grupei ateiti į universitetinę aplinką. Ir iš tiesų galite matyti, kad keliose kitose šalyse durys buvo atvertos platesniam priėjimui prie aukštojo mokslo. Ir tai turėjo tam tikrų naudingų padarinių. Kai kuriems studentams iš tiesų yra labai sunku pritapti universitetinėje aplinkoje ir kai kurie iškrenta, tačiau atsiranda tokių, kurie pasilieka.
Ir tai palaipsniui, laikui bėgant, prisidės prie universitetinės aplinkos pakeitimo, vis labiau atsitraukiant nuo šio labai intelektualaus, racionalaus mąstymo. Ir tai taip pat gali, šiek tiek ilgesnėje perspektyvoje, padėti pakeisti universitetinę aplinką nuo šio visiško susikoncentravimo į materializmą, nes kai į tą aplinką pateks daugiau intuityvių žmonių, jie palaipsniui pakeis situaciją, ir aplinka taps atviresnė kitoms intelekto formoms, visų pirma, intuiciniams gebėjimams.
Tad, taip, bendrai paėmus, mes tai laikome bent jau potencialiai pozityviu žingsniu. Žinoma, vis dar tebeegzistuoja didžiulė opozicija ir pasipriešinimas daugelyje švietimo įstaigų visame pasaulyje bet kokiems realiems pokyčiams. Ir yra daug materialistų, daug racionalių žmonių, kurie laikysis įsikibę savo doktrinų ir savo dogmų tiek ilgai, kiek tik įmanoma, o tai, kai kuriais atvejais, reikš tol, kol jie bus sistemoje. Ir vis dėlto, mums toliau judant į aukso amžių, aukštojo mokslo sfera taip pat, žinoma, dramatiškai pasikeis ir susikoncentruos į daug daugiau dalykų nei vien į racionalaus proto švietimą.
Versta iš www.ascendedmasteranswers.com