Kaip įkvėpti vaikus

TEMOS: Neverskite vaikų per prievartą – būkite pasirengę mokytis iš vaikų – neduokite vaikams išbaigtų atsakymų – leiskite savo vaikui pačiam eiti savo keliu – vaikystė yra procesas – pasitikėkite savo vaiko vidiniu vedimu – paverskite dvasingumą žaidimu

Klausimas: Kaip galėtume įkvėpti vaikus įsisavinti dvasinius mokymus, kuriuos jiems pateikiame?

Atsakymas iš pakylėtojo mokytojo Jėzaus per Kim Michaels:

Visų pirma savo pačių pavyzdžiu. Todėl pirmiausia įsitikinkite, kad patys įsisavinote dvasines koncepcijas, prieš pateikdami jas vaikams. O taip pat įsitikinkite, kad esate atviri atrasti naujus aspektus dvasinėse koncepcijose.

Deja, daugelis tėvų turi požiūrį, kad tai jie turėtų mokyti savo vaikus, ir kad jie iš savo vaikų nieko negalėtų pasimokyti. Tai ypač galioja žmonėms, užaugusiems tradicinėje religinėje kultūroje ir priėmusiems išorinį požiūrį į religiją. Jie turi autoritarinį požiūrį į vaikus ir mano, kad jų vaikai turėtų priimti jų turimus religinius įsitikinimus.

Jeigu esate dvasios ieškotojas, neturėtumėte siekti paversti save dvasinių dalykų autoritetu, bent jau ne tradicine prasme. Užuot galvoję, kad turite priversti savo vaikus priimti tam tikrus įsitikinimus, galėtumėte save pateikti kaip šaltinį atsakymams.

Jūsų vaikai natūraliai ateis pas jus su klausimais apie dvasingumą, ypač tuomet, kai supras, jog esate pasirengę jiems padėti, nekišdami jiems jokių įsitikinimų. Ir iš tiesų, jeigu laikysitės tokio požiūrio ir kursite tokius santykius su savo vaikais, atrasite, kad savo nekaltais protais jie daug ko jus gali išmokyti apie dvasingumą. Ypač jie gali padėti jums susigrąžinti besąlygišką ir nekaltą požiūrį į Dievą.

Kitas geras būdas padėti vaikams įsisavinti dvasines koncepcijas yra niekada jiems neduoti apibrėžtų ar išbaigtų atsakymų. Priešingai požiūriui, kurį daugelis suaugusiųjų turi apie savo vaikus, vaikai yra visiškai pajėgūs samprotauti ir viską išsiaiškinti patys. Nėra taip, kad vaikų protai būtų mažesnių gebėjimų už suaugusiųjų protus. Tiesiog vaikų protai kalba kitokia kalba, kitokiais įvaizdžiais, koncepcijomis ir kitokiais žodžiais, nei suaugusiųjų protai.

Todėl geriausias būdas pristatyti dvasines koncepcijas vaikams yra paraginti juos uždavinėti klausimus. Galite supažindinti vaiką su tam tikra koncepcija, o tuomet galite paklausti vaiko, kokius jis turi klausimus apie šią koncepciją. O tuomet siekite padėti vaikui ateiti prie savo asmeninio supratimo ir palikite jam pačiam mąstyti apie šiuos klausimus. Kitaip tariant, siekite padėti vaikui atrasti savo asmeninius atsakymus, užuot davę jam iš anksto apibrėžtus atsakymus.

Kita svarbi mintis yra suprasti, kad, jeigu esate dvasios ieškotojas, perėjote ilgą procesą, kuris jums leido atvykti prie dabartinių jūsų įsitikinimų ir supratimo. Tėvai natūraliai nori, kad jų vaikai pasiektų tokį patį supratimą per penkias minutes. Tačiau tai tiesiog neįmanoma. Todėl jūsų vaikui nėra būtina pasiekti tokį patį supratimą, kokį turite jūs, suaugęs žmogus. Yra visiškai priimtina, kad vaikas turėtų šiek tiek kitokį ir paprastesnį dvasinės koncepcijos supratimą, o po to pamažu atrastų gilesnį supratimą augdamas.

Kai esate tiesos ieškotojai, suvokiate, kad dvasingumas yra procesas. Pats svarbiausias dalykas, kurį galėtumėte suprasti apie vaikus yra tai, kad vaikystė taip pat yra procesas. Geriausias dalykas, kurį galėtumėte padaryti dėl savo vaikų, būtų stiprinti jų gebėjimą įsitraukti į gyvenimo procesą ir atrasti savo pačių atsakymus, užuot sekus iš anksto paruoštais atsakymais, kuriuos jūs, jūsų bažnyčia ar jūsų visuomenė laiko vieninteliais tikrais.

Leiskite savo vaikams patirti gyvenimo procesą. Palaikykite ir veskite juos, tačiau neuždarykite jų iš anksto nustatytose doktrinose. Pasitikėkite gyvenimo procesu. Padėkite savo vaikui įsitvirtinti dvasiniame tiesos ieškojimo kelyje, o tuomet pasikliaukite savo vaiko Kristaus AŠ gebėjimu atvesti vaiką prie teisingų atsakymų, kai tam ateis tinkamas metas.

Šiuo atžvilgiu, taip pat norėčiau pasakyti, kad vienas geriausių būdų padėti vaikams įsisavinti dvasines koncepcijas yra pasinaudoti natūraliu vaikų polinkiu žaisti. Jeigu jums pavyktų paversti dvasines koncepcijas žaismingais užsiėmimais, turėtumėte daug didesnių šansų padėti savo vaikams įsisavinti šias koncepcijas.

Mokykite vaikus, naudodamiesi pasakojimais, vaidinimais arba žaidimais. Sukurkite žaidimus, kurie būtų paremti dvasinėmis koncepcijomis. Čia egzistuoja neribotos erdvės kūrybai, ir daugelis žmonių jau pasinaudojo savo kūrybiškumu, kurdami tokias programas vaikams. Kai kurios iš tokių egzistuojančių programų gali būti naudingos, net jei šios programos egzistuoja tam tikros religijos ar bažnyčios kontekste. Tačiau egzistuoja būtinybė sukurti programas, kurios vaikus mokytų universalaus dvasinio kelio, transcenduojančio visas religijas.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2003 Kim Michaels