Korona krizės pamokos

Klausimas: Ko galime išmokti iš korona krizės? Tiek asmeniniame, tiek visuomenės lygmenyje?

Atsakymas iš Pakylėtosios Mokytojos Motinos Marijos per Kim Michaels. Šis atsakymas buvo perduotas vebinare „Moterų išlaisvinimas“ 2020 m.

Na, mano mylimieji, tai yra labai, labai sudėtinga situacija. Ir, žinoma, yra daug dalykų, kurių galite iš to išmokti. Ne tiek daug asmeniniame lygmenyje, išskyrus tai, apie ką kalbėjome anksčiau: kad turite kelti savo sąmonę, išlaikyti savo sąmonę aukštame lygmenyje ir tuo pačiu naudotis praktinėmis priemonėmis, kad išvengtumėte infekcijos. Tačiau net jeigu užsikrėstumėte, kuo sveikesni būsite, tuo geriau jūsų sąmonė, jūsų kūnas galės kovoti su virusu.

Tačiau visuomenės lygmenyje, yra daug, daug pamokų, kurios gali būti išmoktos ir, reikia tikėtis, ir bus išmoktos, kai šalys pradės apdoroti šią patirtį ir savo reakciją į ją. Leiskite man atkreipti dėmesį į vieną dalyką, kuris turėtų būti viso šio proceso dalimi. Yra būtina pažvelgti į faktą, kad šis virusas atsirado Kinijoje, ar bent jau buvo pradėtas skleisti iš Kinijos. Ir yra būtina visam likusiam pasauliui pažvelgti į tai, kaip Kinijos vyriausybė tvarkėsi su šia situacija. Turėtų būti ganėtinai akivaizdu, kad Kinijos vyriausybei prireikė daug laiko iš tiesų pripažinti, kad buvo susidurta su nepaprasta situacija. Ir jie mėgino tai nuslėpti, mėgindami išsaugoti reputaciją, kadangi kiniečiams yra labai svarbu išsaugoti komunistinės partijos reputaciją, ir kiniečiams visada rūpėjo, net ir nuo seniausių istorinių laikų, išsaugoti reputaciją, išsaugoti įvaizdį.

Tarptautinei bendruomenei reikia pripažinti, kad tai buvo labai rimta demonstracija, kas gali nutikti, kai šalis turi tokį požiūrį ir nėra atvira, sąžininga ir nuoširdi su visu likusiu pasauliu. Akivaizdu, kad tarptautinė bendruomenė iš tiesų negali leisti vienai šaliai slėpti informacijos apie situaciją, kuri turi tokias dramatiškas pasekmes praktiškai visoms pasaulio valstybėms. Egzistuoja daug skirtingų būdų, kaip tai galėtų būti įgyvendinta. Tačiau iš tiesų yra būtina tarptautinei bendruomenei pripažinti būtinybę daryti spaudimą Kinijos vyriausybei ir aiškiai jai pademonstruoti, kad, jeigu norite pardavinėti Kinijoje pagamintas prekes visam likusiam pasauliui, tuomet turite laikytis mūsų tarptautinėje bendruomenėje priimtų taisyklių ir standartų. Negalite tikėtis, kad galėsite atsiskirti ir turėti ypatingą statusą tarptautinėje bendruomenėje, ir tuo pat metu galėsite laisvai prekiauti vien tik jums naudingais būdais.

Jums reikia suvokti, kad pasaulis pasidarė tarpusavyje susijęs. Virusas nesustoja dėl to, kad kažkur politiškai nubrėžėte sieną, kuri sako, kad čia niekas negali įeiti. Virusas gali sklisti per sienas. Tačiau netgi daugiau negu tai, jūs taip pat turite situaciją pasaulyje, kuomet pasaulis yra taip stipriai tarpusavyje fiziškai ir ekonomiškai susijęs, kad galite matyti, jog tai, kas vyksta vienoje šalyje, arba kas prasideda vienoje šalyje, gali turėti plačias, plačiai siekiančias pasekmes visam pasauliui. Ir negalite laikrodžio atsukti atgal, kadangi ekonomika tiesiog nepakeltų atsukimo atgal į tą būseną, kurioje ji buvo prieš 50 ar 100 metų. Turite judėti toliau, darydami pasaulį vis labiau susijusį, tačiau tai taip pat reiškia, kad turite nustatyti procedūras, kurios galėtų užkirsti kelią ligai pereiti sienas. Turite stiprinti tarptautines pastangas visas šalis atvesti iki taško, kuriame jos taptų atviros, tiesiai bendraujančios ir sąžiningos. Ir todėl jums reikės pereiti pereinamąjį laikotarpį, kuomet turėsite daryti spaudimą šalims, kurios tradiciškai nebūdavo atviros ir sąžiningos. Tai, žinoma, galioja ne vien Kinijai. Tai taip pat būtų labai svarbi pamoka, kurią būtų galima išmokti.

Kita svarbi pamoka, žinoma, yra visas šis ekonomikos klausimas, apie kurį mes jau šiek tiek kalbėjome, kuomet yra tiesiog būtina atrasti kitokį požiūrį į ekonomiką, kuomet vyriausybės suvoktų, kad jos privalo prisiimti atsakomybę ir vadovauti pinigų kūrimui ir visam pinigų sistemos veikimui. Galite visuotinai matyti, kad, kai tik įvyksta ekonominė krizė, ką ji paveikia labiausiai? Na, žinoma, didžiąją visuomenės dalį. O štai elitas gali sėdėti savo pilyse ir nuo visko izoliuotis. Ir jie turi tiek daug pinigų savo banko sąskaitose, kad jiems tai netgi nerūpi. Tačiau žmonės, kurie praranda savo darbus ir susiduria su neužtikrinta ateitimi, juos tai labai stipriai paveikia. Tad čia tiesiog turi būti užduotas klausimas: „Jeigu save laikome demokratine šalimi, ar galime leisti, kad mūsų ekonomika būtų dominuojama nedidelio finansų elito, kurių neveikia jokios krizės? Kai tuo tarpu mūsų ekonomika yra tokia, kad krizė labai stipriai paveikia didžiąją dalį žmonių. Kodėl turime ekonomiką, kuri yra naudinga ne didžiajai žmonių daliai, o tik nedideliam elitui?“

Ir tai yra tik keletas klausimų, kuriuos reikia užduoti. Jums, žinoma, taip pat reikia pažvelgti į vyriausybių reakcijas į krizę. Ar jos yra pagrįstos? Ar tai nepažeidžia konstitucijos, kai demokratinė vyriausybė iš esmės keliems mėnesiams sustabdo šalies ekonomiką, sukeldama masinį darbų praradimą ir verslų žlugimą? Ar tai yra pagrįstas metodas? Žinau, kad turite tuos labai rimtus scenarijus, pavyzdžiui, Italijoje ir Ispanijoje, kuriose vyriausybės nesuvaldė ligos ankstyvoje stadijoje ir tai turėjo labai rimtas pasekmes.

Žinoma, dauguma šalių nori to išvengti. Tačiau galbūt tai galima padaryti kitais būdais? Galbūt egzistuoja labiau subalansuotas, vidurio kelias, tarp nieko nedarymo ir per didelio darymo? Nesakau, kad tėra tik vienas būdas tai įvertinti. Tačiau yra svarbu, kad kiekviena šalis neutraliai pažvelgtų į savo reakciją. Ir, kaip anksčiau sakiau, sukurtų nepriklausomą komisiją, kuri galėtų įvertinti vyriausybės reakciją. Ir tai turėtų būti aukščiau už partinę politiką. Esmė čia nėra, pavyzdžiui, ar esate respublikonas ar demokratas, esmė čia turėtų būti nepriklausoma, politiškai neutrali komisija, kuri galėtų tai įvertinti, kad būtų galima pagerinti reakciją ateityje, ar netgi pagerinti reakciją per šią likusią krizę, nes ji dar toli gražu nesibaigė.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2020 Kim Michaels