Tiktai asmenys, pasirengę parsiduoti elitui, gali gauti pagrindinių partijų Jungtinėse Valstijose nominacijas

TEMOS: JAV turi elitistinę vyriausybę – kurioje partijos politika yra statoma aukščiau principų – senosios partijos negali savęs reformuoti – kai žmonės jaučia, kad jų balsas nedaro jokio skirtumo, demokratija nefunkcionuoja – dviejų partijų buvimas labai lengvai veda į dualistinę kovą – žmonės pasislinko arčiau centro, arčiau vidurio kelio – juodai balta mąstysena atgyveno

Klausimas: Mokytojau MOR, norėčiau sužinoti tavo nuomonę apie politines partijas ryšium su artėjančiais rinkimais. Ar yra bent vienoje partijoje žmonių, kurie nebūtų iš elito, ir ar yra bent kokia galimybė tiems, kurie yra ne iš elito, laimėti?

Atsakymas iš pakylėtojo mokytojo MOR per Kim Michaels:

Trumpas atsakymas yra ne. Dabartinėje situacijoje Jungtinėse Valstijose nėra visiškai jokių šansų, kad žmogus, kuris nebūtų iš elito arba nebūtų pasirengę eiti į kompromisą su elitu, galėtų gauti vienos iš dviejų pagrindinių politinių partijų Jungtinėse Valstijose nominaciją. Tai tiesiog nėra realistiška galimybė. Ir todėl nebėra tiesa, kad Jungtinės Valstijos turi vyriausybę, kuri būtų iš žmonių, nuo žmonių ir žmonėms.

Kad galėtumėte gauti vienos iš dviejų pagrindinių politinių partijų nominaciją, turite būti pasirengę partijos politiką iškelti aukščiau principų. O mes, pakylėtieji mokytojai, žinoma, visada ieškome kandidatų, kurie principus iškeltų aukščiau už politikavimą. Praktiškai neįmanoma įsivaizduoti, kad taip reikalinga transformacija Amerikos politikoje įvyktų, nepakeičiant šios sistemos ir neįsileidžiant daugiau nei dvi politines partijas.

Kadangi šios dvi partijos yra taip giliai nugrimzdusios į tradiciją ir politikavimą, yra labai mažai galimybių, kad jos sugebėtų atsinaujinti – nebent susidurtų su tiesiogine grėsme prarasti savo galią trečiajai, nepriklausomai partijai, ar netgi dar didesniam partijų skaičiui. Būtent tai matėte vykstant kai kuriose Europos šalyse, kaip, pavyzdžiui, Anglijoje, kurioje dvi tradicinės partijos buvo pakeistos atviresne sistema. Ir tą, žinoma, mes taip pat norėtume išvysti įvykstant ir Jungtinėse Valstijose.

Demokratija praranda dalį savo funkcionalumo, kai didelė visuomenės dalis netgi nesirūpina balsuoti, nes jie nenori balsuoti už tradicines partijas, jausdami, jog nėra jokio skirtumo, ar jie balsuos už tą ar aną partiją. Arba, kaip nutiko devintajame dešimtmetyje vykusiuose rinkimuose, kuomet didelė žmonių procento dalis balsavo už nepriklausomą kandidatą, kuris nelaimėjo rinkimų, ir tuomet šie žmonės neturėjo jokio atstovavimo kongrese. Tai nėra tikra demokratija, kaip nėra ir tikra respublika. Nes kas gi sakė, kad respublika galėtų turėti tik dvi partijas?

Idėja, kad galima turėti tik dvi partijas parlamente, labai lengvai gali pavirsti dualistine kova. Kai tuo tarpu, jeigu turite daugiau partijų, egzistuoja didesnė įvairovė. Ir todėl atsiranda galimybė, kad viskas taip labai nesustabarės, kad viskas netaps taip juoda ir balta, kuomet abi partijos stengiasi išsiskirti kitos atžvilgiu, ir todėl dažnai priima priešingą požiūrį į tam tikrą problemą. Kai tuo tarpu iš tiesų geriausią sprendimą galima rasti ne priešinguose požiūriuose, o kažkur per vidurį. Ir todėl yra reikalingos kitos partijos, kurios galėtų atnešti vidurio kelią ir galėtų atitraukti politiką nuo dualistinių polių bei pastūmėti ją į labiau suvienytą, centristinę politiką.

Nes galite matyti, jeigu pažvelgtumėte į Amerikos žmones, kad jie per keletą pastarųjų dešimtmečių judėjo arčiau centro, užuot judėję į kraštutinumus. Žinoma, vis dar yra žmonių, kurie yra linkę į vieną iš dviejų kraštutinumų – liberalus ir konservatorius. Visgi didžioji dauguma žmonių nėra šiuose dviejuose kraštutinumuose, ir todėl jie jaučiasi taip, lyg nė viena iš šių partijų jų iš tiesų neatstovauja. Nes šias partijas į priekį varo tie, kurie yra labiausiai nugrimzdę į fanatizmą, ir būtent šie žmonės yra labiausiai įstrigę juodai baltoje mąstysenoje.

Kaip daug kartų aiškinome, juodai baltos mąstysenos era politikoje privalo baigtis, ir kuo greičiau, tuo geriau. Juodai balta mąstysena pasaulio istorijoje pernelyg daug kartų atvedė prie konfliktų ir karų. Ką ir matėte, kai juodai balta Bušo administracijos mąstysena sukėlė karą Irake – karą, kurio dauguma žmonių nepalaiko, nes jie nėra įstrigę juodai baltame požiūryje į pasaulį. Jie suvokia, kad Amerika negali įvykdyti savo dangiškojo plano, grįsdama savo politinius sprendimus juodai balta mąstysena.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2008 Kim Michaels