Perėjimas prie demokratijos Kazachstane

Klausimas: Mes baiminamės dėl mūsų šalyje – Kazachstane, susidariusios situacijos. Suprantame, kad mūsų gerbiamo valdytojo, mūsų Prezidento, laikas artėja į pabaigą dėl jo garbaus amžiaus. Daugelis žmonių nerimauja dėl mūsų šalies ateities. Ką galėtume padaryti, kaip Kristaus atstovai, kaip žmonės, norintys būti savo šalies, visuomenės ir regiono dalimi, kad padėtume pakeisti sistemą be jokių revoliucijų ar smurtu nešamų pokyčių, neįžiebdami kovų tarp nacionalinių grupuočių?

Atsakymas iš Pakylėtojo Mokytojo MOR per Kim Michaels:

Viena iš priežasčių, dėl kurios skatiname perėjimą prie demokratijos pasauliniu mastu, būtent ir yra ta, kad, kai šalis turi labai stiprų lyderį, visada atsiranda valdžios vakuumas, kai šis lyderis netenka gebėjimo valdyti, kadangi, žinoma, laikas neatsižvelgia į asmenis ir todėl visų žmonių laikas galiausiai baigiasi. Kazachastane turite situaciją, kurioje nėra daug viena kitai priešiškų frakcijų kaip matote daugelyje kitų šalių. Pavyzdžiui, Irake, kuriame musulmonų sunitai ir šiitai, o taip pat kurdai, sudaro tris galingus blokus, besivaržančius dėl valdžios.

Dėl kazachų žmonių prigimties ir jų saugomos taikos liepsnos bei tolerancijos, rizika, kad tai įvyks, yra daug mažesnė. Žinoma, visada atsiranda grupių, kurios siekia pasinaudoti bet kokia galimybe paimti valdžią. Jūs, būdami dvasingais žmonėmis, galite vizualizuoti ir laikytis vizijos, kad jūsų Prezidentas, kol dar turi laiko, institucionalizuos ir pradės pokyčius link demokratiškai renkamos valdžios.

Tai, žinoma, yra vizija, kurios mes, pakylėtieji mokytojai, laikomės Kazachstanui, kaip jos laikomės ir daugumai kitų šalių Žemėje. Yra visiškai realistiška, kad šie pokyčiai gali įvykti be jokių revoliucijų ar netgi didelio kraujo praliejimo. Tai yra vizija, kurios jūs galite laikytis būdami dvasingais žmonėmis. Jūs taip pat, žinoma, galite laikytis vizijos, kad vis daugiau ir daugiau žmonių Kazachstane pakils į lygmenį, apie kurį kalbėjo Sen Žermenas, – į Kristaus sąmonės lygmenį, leisiantį jiems būti atviromis durimis idėjoms, ir netgi leisiantį imtis veiksmų, kurių dėka bus galima taikiai pereiti į demokratiškesnę visuomenę. Galiu jus užtikrinti, kad valdžioje jau yra pakankamai žmonių, kurie mąsto būtent apie šiuos klausimus, ir tarp šių žmonių yra ir pats Prezidentas.

Tad galite laikytis vizijos, kad didesnėje pusiausvyroje esantys žmonės pagaus aukščiausią įmanomą viziją apie tai, kaip galėtų įvykti šis perėjimas. Jūs taip pat galite laikytis vizijos, kad tie, kurie dar nepriklauso vyriausybei, bus pažadinti joje dalyvauti, pradėdami vykdyti savo vaidmenį, idant ši šalis toliau galėtų vystyti aukštyn kylančią spiralę ir dirbti dėl didesnės gerovės visiems, padalindama iš gamtinių išteklių gaunamus turtus, idant jie nenusėstų elito kišenėse ir nepereitų užsienio bendrovėms.

Jūs, žinoma, galite laikytis vizijos ir išsakyti prašymus apsaugoti šalies vientisumą nuo užsienio jėgų kišimosi. Ir čia, žinoma, turiu omenyje didįjį Šiaurės kaimyną ir didįjį Pietų kaimyną, o taip pat tarptautines korporacijas bei finansinių interesų grupes, kurios visada siekia įgyti priėjimą prie bet kokios šalies, ypač jeigu ši šalis yra turtinga gamtiniais ištekliais.

Ir visgi jūs taip pat turite suprasti, kad bet kurioje šalyje žmonių sąmonei turi būti leidžiama reikštis, idant žmonės galėtų gauti galimybę pamatyti, kodėl jie turėjo tokį lyderį, kokį turėjo, ir kodėl jie gali susidurti su sunkumais, pereidami prie demokratiškesnės sistemos.

Galėsite pastebėti, pažvelgę, pavyzdžiui, į Europą, kad joje yra daug šalių, turinčių labai seną istoriją, ir joms buvo sunku taikiai pereiti į demokratiškesnę sistemą. Tad Kazachstanas ir daugelis kitų šalių, ypač buvusios Sovietų Sąjungos respublikos, šiuo metu susiduria su situacija, kad, ilgą laiką išbuvusios Sovietų Sąjungos sudėtyje, jos dabar susiduria su būtinybe daug greičiau pereiti prie demokratiškesnės valstybės valdymo formos, nei tai padarė senesnės šalys ar Europos šalys.

Tai, žinoma, sukuria labai sudėtingą situaciją, kurioje pagrindinis rūpestis yra toks: „Ar atsiras pakankamai žmonių, sugebėsiančių pakilti aukščiau ir sukurti naujo tipo valdžią, kuri pakeistų senąją, nepasiduodami pagundai sukurti naują elitą, kuris pakeistų senąjį elitą, kaip tai matėte Prancūzijoje ir keliose kitose šalyse?“ Žinoma, akivaizdu, kad, kai turite valdovą, kaip jį turėjote šioje šalyje, aplink jį susiformuos tam tikras elitas. Jums reikia laikytis vizijos, kad didesnėje pusiausvyroje esantys žmonės valdžioje neleis valdžios perimti kitam elitui, siekiančiam sukurti sistemą, kurioje žmonės neturėtų laisvės rinktis savo atstovų. Tai yra dalykas, dėl kurio galite išsakyti prašymus savo šaukiniuose ir rožiniuose, o taip pat šiam tikslui galite laikytis vizijos.

Versta iš www.ascendedmasteranswers.com

Visos teisės saugomos © 2013 Kim Michaels